Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Ferie 2021 w domu. Możliwe tylko jednodniowe wypady na stok

26.11.2020 06:58 | 2 komentarze | 1 152 odsłona | Agnieszka Filipowicz
Walki z koronawirusem ciąg dalszy. Nie tylko święta Bożego Narodzenia spędzimy w domu, ale wszystko na to wskazuje, że ferie zimowe też.
2
Ferie 2021 w domu. Możliwe tylko jednodniowe wypady na stok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Czy ferie zimowe w tym samym terminie w całej Polsce to dobry pomysł?

Rząd zapowiedział jeden termin ferii dla dzieci w całym kraju. Przerwa w nauce we wszystkich województwach potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. Zaleca się spędzenie ich w domu. Hotele i pensjonaty mają być zamknięte dla gości, poza tymi, którzy podróżują w celach służbowych.

Otwarte mają zostać tylko ośrodki narciarskie, ale będą funkcjonować w ostrym reżimie sanitarnym. Skoro miejsca noclegowe będą niedostępne, z atrakcji na stoku mogą skorzystać jedynie ci, którzy mieszkają na tyle blisko, by zaplanować jednodniowe wypady na narty.

Zdaniem części ekspertów m.in. niektórych doradców rządu, ferie należy możliwie rozciągnąć w czasie - na okres np. stycznia, lutego i nawet marca  Edukacja zdalna została bowiem przedłużona na grudzień, a potem nastąpią kolejne dwa tygodnie w zamknięciu w domach. Z psychologicznego punktu widzenia może to mieć złe konsekwencje. To opinia dla PAP prof. dr hab. n. med. Magdaleny Marczyńskiej z WUM, członkini Rady Medycznej doradzającej premierowi.