Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zimno w mieszkaniach. Kiedy rozpocznie się okres grzewczy?

24.09.2020 14:04 | 3 komentarze | 5 931 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Słońce jeszcze grzeje za dnia, ale jesienne noce już są chłodne. - Mamy zimno w mieszkaniach. Powinien się już rozpocząć sezon grzewczy - telefonowało dziś do „Przełomu" kilku mieszkańców spółdzielczych bloków w Chrzanowie.

3
Zimno w mieszkaniach. Kiedy rozpocznie się okres grzewczy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak dowiedzieliśmy się w dziale gospodarki zasobami mieszkaniowymi Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej w Chrzanowie, prawdopodobny termin włączenia ogrzewania to koniec tego miesiąca. W niektórych budynkach przedłużyły się bowiem prace związane m.in. z wymianą kaloryferów czy zaworów. Co prawda spółdzielnia informowała, by mieszkańcy zgłaszali i realizowali takie roboty najpóźniej do końca sierpnia, w praktyce jeszcze we wrześniu przeprowadzanych było wiele tego rodzaju prac np. przy ul. Sienkiewicza. Wiąże się to z upustem wody z instalacji grzewczej. By Veolia mogła przystąpić do ogrzewania bloków, instalacja musi zostać wcześniej uzupełniona wodą.

- Na osiedlu Północ mieszka wiele starszych osób. W mieszkaniach jest zimno. Kaloryfery już powinny grzać - narzeka jeden z mieszkańców ul. Broniewskiego.
Podobne interwencje zgłosili nam dziś lokatorzy bloków przy ulicy Mieszka I. Wszystko wskazuje jednak na to, że najwcześniej uda się uruchomić ogrzewanie 30 września. Prawdopodobnie z początkiem przyszłego tygodnia zdecyduje o tym zarząd PSM.