Piłkarze MKS Trzebinia wywalczyli puchar i 600 złotych (WIDEO)

23.09.2020 19:45 | 23 komentarze | 6 853 odsłon | Marek Oratowski

W środowym meczu Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów trzebinianie pokonali na wyjeździe Ciężkowiankę 3-1.

23
Puchar kapitanowi MKS Trzebinia Tomaszowi Wróblowi wręcza wiceprezes PPN Chrzanów Leon Kozioł

MKS Trzebinia - LKS Ciężkowianka 3-1 (2-0)

1-0 Łukasz Sochacki (14), 2-0 Mateusz Marszałek (27), 2-1 Marcin Psioda (57), 3-1 Mateusz Marszałek (84)

MKS: Wróbel - Kurek, Kiczyński, Martyniak, Jarosz, Sochacki, Szczurek, Zybiński (53. Kurek), Marszałek, Pająk (70. Barczyk), Piskorz (46. Mendela)

Trzebinianie byli faworytami tego meczu i nie zawiedli. Do przerwy prowadzili 2-0 po strzałach Łukasza Sochackiego (minął stopera i w sytuacji sam na sam trafił pod poprzeczkę) oraz Mateusza Marszałka (uderzył w długi róg). Gospodarze po stracie trzebinian i akcji sfinalizowanej przez Marcina Psiodę w 57. minucie strzelili kontaktowego gola. W samej końcówce wynik uderzeniem z lewej strony pola karnego ustalił Mateusz Marszałek.

- Nie był to dla nas bardzo łatwy mecz, ale liczy się zwycięstwo. Teraz myślimy już o niedzielnym meczu w Niepołomicach. Chcemy przełamać w końcu wyjazdową niemoc - skomentował kapitan trzebinian Tomasz  Wróbel.

Pucharowa przygoda MKS-u trwa. Na razie za wygraną w finale klub zainkasuje 600 zł, a zespół Ciężkowianki otrzyma 400 zł.