Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Z Syberii do Polski. Koncert Yanki Rosjanki i wystawa twórców z Chrzanowa, Trzebini czy Libiąża.

06.08.2020 12:30 | 0 komentarzy | 856 odsłon | Tadeusz Jachnicki

XXI Wiosennym Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej to jedna z największych prezentacji dokonań plastycznych w regionie. Uczestniczy w nim 61 twórców.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wśród nich są m.in.: Genowefa Koneczna, Danuta Skuczyńska, Leszek Skuczyński, Kazimierz Szuszczewicz, Zbigniew Trzciński (Libiąż), Zbigniew Krawiec (Trzebinia), Lidia Kurnik, Janusz Mucha (Chrzanów) czy Danuta Warzecha (Płaza). Mnóstwo osób jest też z Chełmka, ale i Jaworzna, Katowic a nawet Wrocławia.

Wystawa ich prac jest prezentowana w galerii Epicentrum w Chełmku. 14 sierpnia zostanie zorganizowany jej finisaż. Będzie mu towarzyszył koncert Yanki Rosjanki.

Wydarzenie odbędzie się w zielonej strefie MOKSiR w piątek 14 sierpnia 2020 o godz. 19.00 przy pl. Kilińskiego 3.

Yana Zrazhevskaya (Яна Зражевская) urodziła się w Tomsku, na Syberii. Ukończyła Tomski Uniwersytet Państwowy, jest magistrem kulturoznawstwa. Od kilku lat mieszka w Polsce. Uczyła się na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku wiedza o teatrze. Ukończyła też szkołę muzyczną.

Już w dzieciństwie fascynowała się teatrem i poezją rosyjską. Wiersze Cwietajewej, Achmatowej, Brodskiego rozwinęły w niej miłość do rosyjskiej poezji śpiewanej.
Grę na gitarze traktuje na zasadzie tła muzycznego dla piękna rosyjskiej poezji.