Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Przejście pod torami w fatalnym stanie. Rowerzyści interweniują (ZDJĘCIA)

31.07.2020 18:29 | 9 komentarzy | 4 509 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Przepust pod torami, łączący centrum Trzebini z Puszczą Dulowską, jest w fatalnym stanie. Modernizacja trasy kolejowej w tym rejonie sprawiła, że rowerzyści i spacerowicze stracili dogodne połączenie z Puszczą Dulowską.

9
Przejście pod torami w fatalnym stanie. Rowerzyści interweniują (ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o przejście pod torami w rejonie ogródków działkowych na os. Piaski w Trzebini. Przepust umożliwiał rowerzystom i spacerowiczom dotarcie od strony centrum miasta do Puszczy Dulowskiej. Gdy PKP rozpoczęło prace związane z modernizacją kolei, obniżono przepust i utrudniono przejazd na drugą stronę, w kierunku puszczy. Już wtedy PKP PLK twierdziło, odpowiadając na zapytanie prasowe „Przełomu", że przepust kolejowy, łączący część południową z północną gminy, nigdy nie funkcjonował jako legalne przejście, bo formalnie nie figurował na żadnych mapach.

- Gdy ruszyła modernizacja linii kolejowej, już trudno było tędy dostać się do puszczy. To, co stało się z przepustem ostatnio, to po prostu katastrofa - komentuje jeden z rowerzystów.

Jego słowa potwierdza Wojciech Hajduk, przewodniczący Rady Osiedla Piaski.
- To przejście istniało tu od lat. Teraz jest w tak fatalnym stanie, że w zasadzie do Puszczy Dulowskiej tą drogą nie dostaną się nie tylko rowerzyści, ale i piesi na pewno będą mieć problem. A przecież do tej pory korzystało z niego wielu spacerowiczów i rowerzystów - mówi Hajduk.

I zapowiada, że będzie interweniował w tej sprawie do PKP PLK.