Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ekopatrole ruszają w teren. Skontrolują, jak segregujesz śmieci i przypomną o opłacie (WIDEO)

01.07.2020 17:00 | 13 komentarzy | 10 219 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Od dziś Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna w Chrzanowie wypuścił w teren ekopatrole. Wyposażone w telefony komórkowe zespoły będą odtąd działać na terenie trzech gmin - Chrzanowa, Trzebini i Libiąża.

13
Ekopatrole ruszają w teren. Skontrolują, jak segregujesz śmieci i przypomną o opłacie (WIDEO)
Arkadiusz Pypłacz w kamizelce ekopatrolu i z legitymacją służbową
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W związku zmienił się szef i jak widać - idą za tym kolejne zmiany. W teren ruszyły ekopatrole, przypisane do każdej z trzech gmin tworzących związek. Dziś poinformowano o nich na konferencji prasowej.

Co będą robić ekopatrole? Na przykład kontrolować, czy na terenie gminy firma odbierająca śmieci prawidłowo wywiązuje się ze swego zadania. Ekopatrole sprawdzą też, czy radzimy sobie z segregacją śmieci, pomogą zaktualizować deklarację śmieciową i przypomną nam, gdy będziemy zalegać w opłacie za odpady.

Jak rozpoznamy ekopatrol? Jego pracownicy, przyjeżdżając na kontrolę, będą wyposażeni w kamizelki odblaskowe z logiem związku i legitymacje służbowe.

Numery telefonów ekopatroli:
Chrzanów: 533 348 681
Libiąz: 533 348 682
Trzebinia: 533 348 683
Dzwoniąc pod te numery, można zgłaszać wszelkie nieprawidłowości w segregacji i odbiorze śmieci oraz kontaktować się w innych sprawach związanych z gospodarką odpadami.