Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Koniec obowiązku noszenia maseczek na powietrzu. To nie jedyne dobre wiadomości

27.05.2020 11:29 | 14 komentarzy | 7 738 odsłon | Marek Oratowski

Od soboty 30 maja nie musimy zasłaniać ust i nosa na ulicach, przy zachowaniu 2-metrowego dystansu społecznego. Zniesione będą limity osób w wielu miejscach publicznych.

14
Koniec obowiązku noszenia maseczek na powietrzu. To nie jedyne dobre wiadomości
O zniesieniu kolejnych ograniczeń poinformował premier Mateusz Morawiecki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zalecane jest noszenie maseczek na zewnątrz, jeżeli osoby idą obok siebie (z wyjątkiem m.in. osób mieszkających pod jednym dachem). W sklepie, środkach komunikacji, kościołach i kinach wciąż będą obowiązkowe.

W sklepach, restauracjach, na targowiskach, pocztach i kościołach nie będzie za to od soboty limitu osób w zależności od powierzchni. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi - nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób. Także od 30 maja zgromadzenia oraz koncerty plenerowe do 150 osób będą dozwolone, przy zachowaniu rygorów sanitarnych.

Od 6 czerwca otwarte zostaną kina, teatry, baseny, filharmonie, cyrki, kluby fitness, solaria i salony masażu. Widownie mogą być wypełnione w 50 procentach. Zamknięte wciąż będą dyskoteki i kluby. Od tego samego dnia można już organizować wesela do 150 osób. Weselnicy nie muszą nosić maseczek.

Co sądzicie o tych poluzowaniach, ogłoszonych w środę przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego?