Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Ponad 1,9 tys. wniosków o odroczenie płatności składek w Małopolsce

30.03.2020 08:00 | 0 komentarzy | 1 899 odsłona | Tadeusz Jachnicki

Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych - to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku występowaniem w Polsce koronawirusa.

0
Ponad 1,9 tys. wniosków o odroczenie płatności składek w Małopolsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do ZUS w Chrzanowie podobne wnioski złożyło 193 przedsiębiorców.

Przypomnijmy, że właściciele firm mogą skorzystać z uproszczonego wniosku o odroczenie o trzy miesiące terminu płatności składek oraz zawieszenie spłaty należności objętych zawartymi wcześniej umowami. Wielu jednak podnosiło, że taka możliwość nie rozwiązuje sprawy.

Jeszcze w piątek Konfederacja Lewiatan apelowała do rządu m.in. o zwolnienie na 3 miesiące z danin publicznych, płaconych m.in. do ZUS przez wszystkie firmy przeżywające trudności ekonomiczne w związku ze skutkami COVID-19.

- Najwięcej wniosków w sprawie odroczenia składek i zawieszenia płatności należności wpłynęło do oddziału ZUS w Krakowie - 1248. Mniej wniosków zarejestrowały pozostałe oddziały ZUS w Małopolsce. W nowosądeckim oddziale było to 301 wniosków, w chrzanowskim - 193, zaś w tarnowskim 168. W całym kraju ponad 18,4 tys. firm zadeklarowało chęć skorzystania z odroczenia składek w ZUS z powodu koronawirusa - informuje Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS
w województwie małopolskim.

 

Przeczytaj też:

Płyną wnioski do ZUS o odroczenie składek na ubezpieczenia