Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Gdzie w Babicach może powstać PSZOK?

23.03.2020 11:00 | 0 komentarzy | 2 939 odsłony | Michał Koryczan

Gmina zamierza wybudować Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pod uwagę brane są dwie lokalizacje.

0
Gdzie w Babicach może powstać PSZOK?
Na PSZOK można oddać m.in. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez ostatnie trzy lata gmina zapewniała mieszkańcom mobilne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W każdym sołectwie były uruchamiane dwa razy w roku, w wyznaczonym terminie i miejscu. Można było też zawieźć śmieci do mobilnego PSZOK-a w innej miejscowości.

Od stycznia to się jednak zmieniło. Znowelizowana ustawa śmieciowa nakazała samorządom zorganizowanie punktów stacjonarnych. Zgodnie z umową zawartą z firmą MIKI, zwycięzcą przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów w gminie Babice, to ona ma o to zadbać. Dopóki PSZOK nie powstanie na miejscu, mieszkańcy gminy mogą korzystać z punktu znajdującego się w Krakowie (przy ul. Nad Drwiną 33).

Jak informuje wójt Radosław Warzecha, gmina najprawdopodobniej wybuduje własny PSZOK. Miałby powstać z dala od domostw. Pod uwagę brane są na ten moment dwie lokalizacje, obie w Babicach. Jedna nieopodal masztu telefonii komórkowej, a druga w rejonie Brzozowej (szosa prowadząca z Babic do Mętkowa). W najbliższych tygodniach powinno się rozstrzygnąć, w którym z tych miejsc miałby powstać PSZOK.