Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

To była miłość ze szkolnej ławki. Trwa już 50 lat (WIDEO)

19.01.2020 08:00 | 0 komentarzy | 6 620 odsłon | Ewa Solak

Irena i Andrzej Mędralowie poznali się w szkole średniej. Od tej pory są razem. Podobnie jak 40 innych par z gminy Krzeszowice obchodzili jubileusz złotych godów. Na uroczystość w sali Herbowej urzędu przybyli razem z najbliższymi.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Udany związek to nie tylko miłość. To także odpowiedzialność, szczerość i dobry podział obowiązków - mówi pani Irena.

Poznała męża w szkole średniej. Chodzili do jednej klasy technikum chemicznego w Oświęcimiu. Na swój ślub w kościele w Krzeszowicach poszli na piechotę. Doczekali siedmioro dzieci i 12 wnuków.

Oprócz nich złote gody obchodzili: Barbara i Michał Bodzętowie, Józefa i Józef Caderowie, Genowefa i Marian Chochołowie, Wiesława i Jan Czerneccy, Anna i Kazimierz Ferfeccy, Władysława i Czesław Godyniowie, Alicja i Adam Gregorczykowie, Helena i Adam Hawrylakowie, Leokadia i Eugeniusz Kaczarowie, Halina i Andrzej Kłeczkowie, Zofia i Mirosław Kolędowie, Weronika i Franciszek Kucharscy, Danuta i Kazimierz Kucielowie, Alicja i Antoni Małodobrzy, Alicja i Piotr Matysikowie, Michalina i Edward Mikuliszynowie, Aleksandra i Jan Nogieciowie, Ludwika i Tadeusz Nowakowscy, Józefa i Edward Noworytowie, Maria i Tadeusz Oborowie, Alicja i Jan Oleksowie, Stanisława i Marian Ornaccy, Stanisława i Józef Palusowie, Michalina i Kazimierz Paterowie, Teresa i Mieczysław Perlikowscy, Anna i Stanisław Pieknikowie, Krystyna i Roman Plizgowie, Krystyna i Jan Sakowie, Jadwiga i Tadeusz Sałustowiczowie, Antonina i Eugeniusz Skawińscy, Maria i Ryszard Starobrańscy, Maria i Kazimierz Stryczkowie, Alfreda i Bolesław Ślusarczykowie, Maria i Tadeusz Ślusarczykowie, Janina i Władysław Święszkowie, Zofia i Henryk Wadowscy, Jadwiga i Andrzej Zwierzowie, Stanisława i Józef Czechowie, Maria i Jerzy Krawczykowie

Diamentowe gody obchodzili: Maria i Antoni Droździkowie

Wspólne zdjęcie jubilatów i reportaż znajdziecie w najbliższym wydaniu „Przełomu"