Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Czas na weekend! Kulturalne i rekreacyjne propozycje dla Was z najbliższej okolicy

12.12.2019 16:00 | 0 komentarzy | 3 919 odsłony | Michał Koryczan
0
Czas na weekend! Kulturalne i rekreacyjne propozycje dla Was z najbliższej okolicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIĄTEK, 13 GRUDNIA

Libiąż
"SESJA NADZWYCZAJNA" W WYKONANIU GRUPY ODDZIAŁ SPECJALNEJ TROSKI - godz. 17.00, sala widowiskowa Libiąskiego Centrum Kultury. Program kabaretowy przygotowany specjalnie z okazji jubileuszu 50-lecia uzyskania przez Libiąż praw miejskich. Bilety: 5 zł.

Chrzanów
GALERIA ŚWIATÓW - wernisaż zbiorowej wystawy malarstwa, grafiki i rzeźby - godz. 18.00, Galeria Na Styku, MOKSiR w Chrzanowie. Zapraszają: MOKSiR i Grupa Twórcza Cumulus.

Luszowice
KADŁUBEK CZY KADŁUBKA - ZAGADKA NAZW CHRZANOWSKICH ULIC - godz. 17.00-20.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, filia w Luszowicach. Prelekcja historyka Kamila Bogusza.

SOBOTA, 14 GRUDNIA

Libiąż

IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN GWAREK CUP O PUCHAR BURMISTRZA LIBIĄŻA - godz. 9.00, hala sportowa w Libiążu.

KONCERT ZESPOŁU SIĘ ZOBACZY - godz. 18.30, kawiarnia Nisza w Libiążu, bilety: 10 zł.

Krzeszowice
ŚWIĄTECZNY JARMARK TRADYCJI I RĘKODZIEŁA W KRZESZOWICACH - godz. 9.00-17.00, Rynek w Krzeszowicach. Około 60 wystawców z całej Polski zaprezentuje na straganach rękodzieło i produkty regionalne - choinki, stroiki, biżuterię, ręcznie szyte maskotki.

Chrzanów
WIGILIA POD CHOINKĄ W CHRZANOWIE - godz. 12.00, Rynek w Chrzanowie.
W programie: koncert kolęd i pastorałek (wystąpi zespół Cieślica z Zawoi), życzenia świąteczne burmistrza, wspólny opłatek, degustacja potraw wigilijnych, żywa szopka, rozstrzygnięcie konkursów na ozdoby bożonarodzeniowe.
Za co najmniej 1 kg plastikowych zakrętek będzie można dostać żywą choinkę.

"JAM SESSION 3" - godz. 18.00, klub Stara Kotłownia w Chrzanowie. Wstęp wolny. Gościnnie w akustycznym secie zaprezentuje się Suckers Train Blues. Podczas imprezy odbędzie się również kiermasz płytowy.

Trzebinia
WIGILIA NA TRZEBIŃSKIM RYNKU - godz. 14.00-17.00, Rynek w Trzebini
W programie: życzenia świąteczne, wręczenie nagród zwycięzcom świątecznych konkursów plastycznych, degustacja potraw wigilijnych, "Świąteczne kolędowanie"- program w wykonaniu dzieci z trzebińskich przedszkoli, bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne, kiermasz świąteczny i loteria na rzecz 10-letniej Julki, mieszkanki osiedla Gaj Zacisze w Trzebini (los: 5 zł)
Podczas imprezy EKO-Akcja ORLEN Południe
Pierwszych 500 osób, które 14 grudnia przyniosą na trzebiński rynek minimum 5 kg makulatury, otrzyma jedno iglaste drzewko. Każde kolejne 5 kg makulatury przyniesione przez uczestnika akcji nie upoważnia do otrzymania kolejnego drzewka.

NIEDZIELA, 15 GRUDNIA

Krzeszowice
ŚWIĄTECZNY JARMARK TRADYCJI I RĘKODZIEŁA W KRZESZOWICACH - godz. 9.00-17.00, rynek. Około 60 wystawców z całej Polski zaprezentuje na straganach rękodzieło i produkty regionalne - choinki, stroiki, biżuterię, ręcznie szyte maskotki.
W programie również:
12.00 - życzenia burmistrza i wspólne kolędowanie z Teatrem Rozrywki
12.00-14.30 - Krzeszowicki Wigilijny Stół (degustacja potraw wigilijnych, warsztaty rękodzieła dla dzieci, upominki od św. Mikołaja; przedświąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących pomocy mieszkańców gminy Krzeszowice)
13.00 - koncert chóru Allegria
14.00 - wspólne ubieranie choinki
14.30 - zapraszają: Krzesoskie Śpiywocki oraz dzieci i młodzież Teatru Rozrywki
15.00 - wspólne kolędowanie z zespołem Verso
Ponadto:
10. Jubileuszowy Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego. Przesłuchania będą trwać w Galerii w Pałacu Vauxhall całą sobotę, 14 grudnia, od godz. 10.00.
Wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia, o godz. 16.00, podczas uroczystego spotkania jubileuszowego, połączonego z promocją płyty "W Betlejem przy drodze...", wydanej z okazji dziesięciolecia przeglądu.

Alwernia
JARMARK ŚWIĄTECZNY W ALWERNI - godz. 9.00-14.00, remiza w Alwerni. Na jarmarku stoiska z ozdobami choinkowymi i dekoracjami świątecznymi, ręcznie wykonanymi przez twórców ludowych z gminy Alwernia. Serwowane będą także kapuśniaczki z czerwonym barszczem, przygotowane przez KGW w Kwaczale. O godz. 12.30 wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Jest taki dzień..."

Libiąż
DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI - godz. 15.00, Libiąskie Centrum Kultury. Wstęp wolny. W programie:
15.00 - spotkanie autorskie z prokuratorem Andrzejem Witkowskim (sprawa o zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki)
16.30 - koncert Bartłomieja Kurowskiego.

VII CHOINKA PAPIESKA W LIBIĄŻU - godz. 16.00, plac kościelny parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu.

Propozycje z Małopolski możecie sprawdzić TUTAJ.

Organizatorów imprez nie ujętych w naszym informatorze prosimy o kontakt z dziennikarzem dyżurnym tel. 697 351 999. Chętnie go uzupełnimy.