Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Związkowcy przeciw wydłużaniu wieku emerytalnego

13.01.2012 12:40 | 2 komentarze | 2 760 odsłony | red
Działacze Solidarności zbierają podpisy pod wnioskiem o zwołanie referendum w sprawie postulowanego przez rząd podwyższenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67. roku życia.
2
CHRZANÓW. Związkowcy przeciw wydłużaniu wieku emerytalnego
Ryszard Pietrzyk z plakatem zachęcającym do poparcia referendum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na razie pod wnioskiem podpisało się ponad tysiąc osób. Najwięcej z nich to pracownicy ZG Janina w Libiążu.

- Podpisy będziemy zbierać do końca stycznia. Za pośrednictwem ponad dwóch tysięcy naszych członków rozprowadzamy ulotki, plakaty i gazetki nawołujące do referendum. Liczę, że uda nam się zebrać przynajmniej pięć tysięcy podpisów. W całej Polsce musimy ich mieć minimum pół miliona, by sprawą zajął się parlament - mówi Ryszard Pietrzyk, kierownik oddziału Solidarności z siedzibą w Chrzanowie.

Podpisy zbierane są w siedzibie oddziału związku przy ulicy 3 Maja 1 w Chrzanowie, od poniedziałku do piątku, od godziny 8 do 15.

- Niektórzy twierdzą, że nasza akcja niczego nie zmieni. Musimy jednak podjąć próbę zmiany planów wydłużania wieku emerytalnego. Obowiązek pracy do 67. roku życia sprawi, że emerytury dożyje tylko co trzeci mężczyzna i co druga kobieta. Na dodatek młodzi zostaną pozbawieni miejsc pracy i szans awansu zawodowego, a uzyskane oszczędności dla budżetu państwa będą tylko pozorne - argumentuje Pietrzyk.
Marek Oratowski