Nie masz konta? Zarejestruj się

Płaza

Będzie nowy asfalt na drodze wojewódzkiej. A co z chodnikiem?

08.09.2019 12:00 | 3 komentarze | 4 145 odsłony | Łukasz Dulowski

Chodzi o fragment Sobieskiego w Płazie, od przejazdu kolejowego przy wapienniku w kierunku Płazy Górnej.

3
Będzie nowy asfalt na drodze wojewódzkiej. A co z chodnikiem?
Remont obejmie fragment ul. Sobieskiego w Płazie, od przejazdu kolejowego do budynku nr 33
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sobieskiego to droga wojewódzka 781. Na zlecenie zarządcy (ZDW) zostanie tu wyremontowany półkilometrowy, bardzo zniszczony odcinek. Koszt - 833 tys. zł.

Tymczasem mieszkańcy pytają, co z budową chodnika przy Sobieskiego? W tym przypadku chodzi o fragment od skrzyżowania z ul. Korczaka aż do przejazdu kolejowego przy wapienniku.

Szczególnie niebezpieczny jest kilometrowy odcinek, od ostrego zakrętu w stronę kościoła. Mamy tam zwartą zabudowę domów jednorodzinnych. Piesi drepczą wąskim poboczem m.in. do minimarketu Lewiatan, na przystanek autobusowy, do sklepu ABC i ośrodka zdrowia.

ZDW buduje chodniki właściwie tylko tam, gdzie wcześniej gminy zrobiły za swoje pieniądze projekt. Tak też jest w przypadku Płazy, o czym burmistrz Robert Maciaszek wielokrotnie mówił i zapewniał, że gmina wykona taki projekt. Potem trzeba cierpliwie czekać, aż ZDW ujmie to zadanie w swoim planie inwestycji. Jeśli już tak się stanie, to samorząd musi przeznaczyć na budowę chodnika połowę potrzebnych funduszy. Szacunkowa wartość całości to 3 mln zł.