Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Dzieci spacerowały same wzdłuż obwodnicy. Ich matka wcześniej napiła się alkoholu

08.08.2019 19:19 | 8 komentarzy | 12 187 odsłon | Michał Koryczan

Chłopcy trafili do placówki interwencyjnej. Matce może grozić do pięciu lat pozbawiania wolności.

8
Dzieci spacerowały same wzdłuż obwodnicy. Ich matka wcześniej napiła się alkoholu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwójkę dzieci idących ul. Żołnierzy Wyklętych (zachodnia obwodnica Chrzanowa) w kierunku Libiąża zauważył jeden z kierowców. Zatrzymał się o powiadomił policję. Funkcjonariusze zabrali chłopców (w wieku 4 i 6 lat) do chrzanowskiej jednostki.

Jak czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, funkcjonariusze bardzo szybko ustalili kim są rodzice małoletnich chłopców. Rodzina ta znana jest z wcześniejszych interwencji.

Policjanci pojechali pod wskazany adres. Okazało się, że 25-letnia matka ze szwagrem zaczęli już szukać dzieci. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić jak doszło do ich zniknięcia i o której godzinie pozostawiła synów bez opieki.

Funkcjonariusze zbadali kobietę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miała w organizmie 0,15 promila.

W domu znajdował się jeszcze trzeci, siedmioletni syn kobiety, a także ukrywający się na strychu partner 25-latki. Mężczyzna miał w organizmie 3,5 promila alkoholu.

O całej sytuacji powiadomiony został Sąd Rodzinny, który podjął decyzję o umieszczeniu całej trójki małoletnich chłopców w placówce interwencyjnej. Matce dzieci może grozić do pięciu lat pozbawiania wolności.