Nie masz konta? Zarejestruj się

Komunikacja

Ryanair polubił Kraków. Będzie nowy samolot i nowe trasy

07.12.2018 10:32 | 0 komentarzy | 1 631 odsłona | Alicja Molenda

Ryanair zainwestuje kolejne 100 mln $ i mieć będzie w krakowskiej bazie na Balicach nowy, szósty już samolot. Dzięki temu uruchomi sześć nowych tras w lecie i więcej połączeń na istniejących już kierunkach.

 

0
Ryanair polubił Kraków. Będzie nowy samolot i nowe trasy
W bazie na lotnisku w Kraków Balice Ryanair ma już sześć samolotów. Fot, Marcin Dąbrowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, poinformowała o inwestycji kolejnych 100 mln $ i zbazowaniu szóstego już samolotu w Krakowie w sezonie LATO 2019. Ryanair uruchomi także 6 nowych tras do Bari, Berlina Tegel, Katanii, Kopenhagi, Rimini oraz Salonik. To kolejne nowe połączenia po wcześniej ogłoszonych do Ammanu, Bordeaux, Hamburga, Kijowa, Lwowa i Szczecina. Zwiększone zostaną także częstotliwości na istniejących kierunkach do Alicante, Brukseli Charleroi, Kijowa i Londynu Stansted. Na stronie Ryanair.com znajdzie się 250.000 dodatkowych miejsc z wylotem z Krakowa.
Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport powiedział:
- Lato 2019 to atrakcyjne nowe połączenia prosto z Krakowa. Nasi pasażerowie będę mieć szanse na kolejne inspirujące podróże. Rozwój siatki połączeń Kraków Airport to potwierdzenie potencjału turystycznego oraz biznesowego, a także impuls dla kolejnych inwestycji i miejsc pracy w Małopolsce - mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.