Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Młodzi przełamują stereotyp

05.12.2018 15:20 | 0 komentarzy | 3 583 odsłony | Michał Koryczan

Niedawno świętowali rok działalności. Dziś obchodzą Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Członkowie Aktywnej Grupie Młodzieży w Jankowicach udowadniają, że pomaganie innym daje dużą frajdę.

0
Młodzi przełamują stereotyp
Aktywna Grupa Młodzieży w Jankowicach razem z sołtys Ewą Kozak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grupa została założona w październiku 2017 roku. Nastolatkowie postanowili wspólnie zrobić coś, aby pokazać, że młodzież też potrafi dobrze wykorzystać wolny czas.

- Chcielibyśmy przełamać stereotyp młodego człowieka, który tylko siedzi przed komputerem i nie przejmuje się tym, co dzieje się w jego miejscowości - mówi Jan Berny z Aktywnej Grupy Młodzieży w Jankowicach.

Młodzi włączyli się w organizację m.in. mikołajek, Wigilii dla potrzebujących, wspólnego ubierania sołeckiej choinki, dnia seniora, święta pszczelarzy, pikniku charytatywnego, czy zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt.

- To bardzo miłe, pomóc drugiemu człowiekowi i zobaczyć uśmiech na jego twarzy. To dla nas fantastyczna nagroda - mówi Klaudia Zastawna z Aktywnej Grupy Młodzieży w Jankowicach, do której należą również: Paulina Kuchta, Wiktoria Grudzień, Dominik Kosowski, Agnieszka Kozak, Milena Płoszczyca i Wiktoria Szot.