Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Na mecz piłki ręcznej przyjechali ... piłkarze nożni

18.11.2018 12:26 | 0 komentarzy | 1 831 odsłona | Marek Oratowski

To był udany weekend dla młodych szczypiornistów PMOS-u. W sobotę swój mecz wygrali juniorzy młodsi, a w niedzielę juniorzy rozgromili rywali z Nowego Sącza.

0
Na mecz piłki ręcznej przyjechali ... piłkarze nożni
Juniorzy PMOS-u w ataku na bramkę rywali z Nowego Sącza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA RĘCZNA

Małopolska Liga Juniorów

UMKS PMOS Chrzanów - MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz 56-21 (28-10)

Bramki dla Chrzanowa rzucili: Głos 16, Zając 8, Baranowski 6, Kosowski 5, Figura 5, Dachowski 3, M. Hardzina 3, Solarski 3, Dudek 2, Słowiński 1, Masłowski 2, Gucik 2, Latko

To był piąty mecz ligowy chrzanowian i ich trzecia wygrana w tym sezonie. Przyszła im nadspodziewanie łatwo. Ich rywale to bowiem zawodnicy, którzy grali dotąd w piłkę nożną. W tym sezonie zostali zaś zgłoszeni do rozgrywek szczypiorniaka. Na boisku widać było więc dużą różnicę w umiejętnościach technicznych i taktycznych. Tym bardziej, że goście z Nowego Sącza przyjechali bez zmienników. Chrzanowianie stopniowo powiększali przewagę. Grali na luzie i pokazali kilka efektownych akcji. Kibicom mogła się zwłaszcza podobać ta z ostatniej minuty. Bartosz Figura posłał wysoką piłkę, a Kamil Głos wyszkoczył do niej i szybko rzucił, stojąc tyłem do bramki i zaskakując bramkarza (który zresztą był najmocniejszym punktem gości).

Kamil Głos był najskuteczniejszym graczem PMOS-u, zaliczając aż 16 trafień. W zespole gospodarzy nie zagrał m.in. Bartosz Hardzina, który w niedzielę pojechał na mecz I-ligowego MTS-u do Legionowa.

Trener Michał Gacek był zadowolony, że jego zawodnicy mogli spokojnie poćwiczyć w niedzielę kilka wariantów taktycznych, co przyda się im w dalszej części sezonu.

To był udany weekend dla młodych szczypiornistów PMOS-u, bo w sobotę juniorzy młodsi trenowani przez Leszka Wójcika pokonali Kusego Kraków 30-23 (10-15).