Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Władysław Kosiniak-Kamysz w Chrzanowie

08.10.2018 18:59 | 4 komentarze | 5 240 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Prezes PSL odwiedził w poniedziałek niektóre miejscowości zachodniej Małopolski. Wizytowanie skończył w powiecie chrzanowskim.

4
Władysław Kosiniak-Kamysz w Chrzanowie
Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania z mieszkańcami okolicy w Wygiełzowie. FOT. Roman Warchoł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z Olkusza przyjechał do Chrzanowa. Choć przedstawiciel struktur małopolskich PSL oficjalnie zapowiadał spotkanie prezesa tej partii z mieszkańcami Chrzanowa w Rynku o godz. 14.30, do takiego nie doszło. Władysław Kosiniak-Kamysz porozmawiał z kilkoma przechodniami i niewiele później udał się na spotkanie do Wygiełzowa, gdzie czekało na niego około 80 osób.

- Wspieram moich kandydatów - odpowiada Władysław Kosiniak-Kamysz na pytanie czym spowodowana jest jego wizyta w Chrzanowie. Dodaje, że wiele rozmawia o zachodniej Małopolsce, jako o łączniku województwa z sąsiednim Śląskiem.

- Dużą rolę odgrywa tutaj senator Bogusław Mąsior (obecnie kandydat PSL do sejmiku województwa małopolskiego), który jest inicjatorem porozumienia, jeszcze tak naprawdę zapoczątkowanego wspólnie z Markiem Nawarą (marszałek województwa małopolskiego w latach 1998-2002 i 2006 do 2010, zmarł w 2011 roku). Porozumienia zostały zawarte. Władza samorządowa je rozwija, ale rządowa już nie. Dlatego kluczowym jest, by w województwie nie rządzili ci, którzy zablokują współpracę pomiędzy Małopolską a Śląskiem - powiedział Kosiniak-Kamysz w rozmowie z Przełomem.

- Chrzanów był kiedyś drugim powiatem w województwie krakowskim pod względem dochodów i uprzemysłowienia. Dzisiaj się zwija, mimo wyśmienitego położenia - ocenił z kolei bardziej lokalnie Bogusław Mąsior.