Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

ZUS ostrzega przed oszustami

14.09.2018 16:45 | 1 komentarz | 2 834 odsłony | Marek Oratowski

Dostałeś maila z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej rzekomo przez Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Pod żadnym pozorem nie otwieraj załącznika.

1
ZUS ostrzega przed oszustami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Do wiadomości załączony jest plik z fakturą. Jego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera, blokadą dostępu do plików, czy przechwyceniem wrażliwych danych, np. loginów i haseł bankowości elektronicznej lub mediów społecznościowych. Jeśli otrzymamy taki mail, najlepiej od razu go skasować, ale przede wszystkim pod żadnym pozorem nie otwierajmy załączonego pliku - radzi Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim,

Przypomina, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych nigdy nie wystawia i nie wysyła faktur ani innej dokumentacji drogą mailową. Wszelkie dokumenty i formularze można pobrać samodzielnie ze strony internetowej Zakładu. Ewentualne informacje drogą elektroniczną przekazyweane są tylko tym klientom, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS i dzieje się to właśnie za pośrednictwem profilu na PUE ZUS.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do otrzymanej korespondencji, można zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numer (22) 560 16 00.