Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Piłkarze Luszowic dali sygnał, że nie można ich lekceważyć (ZDJĘCIA)

01.09.2018 20:40 | 0 komentarzy | 4 170 odsłony | Marek Oratowski

Futboliści z Luszowic bardzo dobrze zaczęli nowy sezon. Wzmocniona Polonia w sobotę zasłużenie pokonała mającą swoje aspiracje Koronę Mętków.

0
Piłkarze Luszowic dali sygnał, że nie można ich lekceważyć (ZDJĘCIA)
Gracz Korony Mętków usiłuje minąć rywala z Luszowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Klasa B

Polonia Luszowice - Korona Mętków 3-1 (1-1)

1-0 Karol Górkowski (25), 1-1 Robert Bogacz (32), 2-1 Paweł Burbeło (47), 3-1 Sebastian Kaniewski (54)

Luszowice: Woźniak - Jelonek, Kwiatkowski, Kaja (80. Mamica), Kaniewski, Szozda (60. Krupa), Dulowski (90. P. Palka), Ł. Górkowski, K. Górkowski (86. Janas), I. Palka, Burbeło
Mętków: Grabowski - Majka, Szweda, Paliwoda (62. Piegzik), Pieczonka (70. Wika), Nędza (62. Spytkowski), Poznański, Cudak (86. Sowa), Bogacz, Lelito, Likus (78. Policht)

Korona Mętków to czołowy zespół poprzedniego sezonu, który miał bardzo udaną wiosnę. Na tym tle miał sprawdzić się na inaugurację zespół Luszowic. I ta próba wypadła bardzo dobrze.

Dość szybko gospodarze przejęli inicjatywę i zaczęli sobie stwarzać sytuacje. Wynik ładnym lobem otworzył wbiegający w pole karne Karol Górkowski. Jednak goście dość szybko wyrównali po płaskim strzale Roberta Bogacza, który trafił do siatki przy słupku. Po zmianie stron gospodarze od razu zaatakowali i w efekcie wrzutkę w pole karne wykorzystał Paweł Burbeło. Poloniści szybko poszli za ciosem. Obsłużony prostopadłym podaniem Sebastian Kaniewski w polu karnym sprytnie się obrócił z piłką i mając przed sobą tylko bramkarza nie zmarnował okazji, ustalając wynik na 3-1.

- Cieszy mnie ta wygrana. Nasi nowi zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Od początku podeszliśmy wysoko do rywala i to przyniosło efekt - skomentował Ireneusz Palka, grający trener Lusszowic.