Ziemia chrzanowska

Historyczne osiągnięcie klubu po remisowym meczu (WIDEO, ZDJĘCIA)

01.09.2018 19:26 | 3 komentarze | 6 762 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 19:54

Zawodnicy Błyskawicy Myślachowice zremisowali z UKS Dulowa w sobotnim meczu A-klasy i zostali liderem tych rozgrywek piłkarskich. Aż po siedem goli padło w meczach okręgówki pomiędzy zespołami z Babic i Jaworzna oraz Radwanowic i Krzeszowic.

3
Pomocnik Błyskawicy Tomasz Witkowski (przy piłce) atakowany przez Tomasza Rejdycha z UKS Dulowa

Klasa A - Chrzanów

Błyskawica Myślachowice - UKS Dulowa 1-1 (0-1)

0-1 Tomasz Rejdych (42), 1-1 Piotr Kocyk (48)

Myślachowice: D. Woźniak - Piotrowski, Wicher, K. Głowacz, Kocyk, Cybulski, Witkowski, Wojdyła, Jedynak, Kaczmarczyk (68. T. Łukasik), W. Chlebda (69. M. Binek)

Dulowa: Prokop - Bobak (75. B. Kurek), Lasik, Okarmus, K. Kowalik, Skotniczny (75. Tajs), T. Rejdych, K. Dulowski, Nowak, Kaiser, Raźniak

W ubiegłym sezonie ekipa z Myślachowic dwukrotnie wygrywała z Dulową (1-0 i 2-1). Dobrej passy w starciach z lokalnym rywalem nie udało się jej podtrzymać w sobotniej konfrontacji.
Remis (przerwał passę Błyskawicy trzech zwycięstwach w tym sezonie z rzędu) może być dla gospodarzy o tyle satysfakcjonujący, że dał im pozycję lidera (MKS Libiąż, mający podobnie jak oni dziewięć punktów na koncie pauzował w tej kolejce). Co ciekawe pierwszy raz w historii seniorska drużyna Błyskawicy awansowała w rozgrywkach na pierwsze miejsce w tabeli. Nie udało się jej to wcześniej zarówno na poziomie A-klasy, jak również w klasach B i C.
Po pierwszej połowie, w której miejscowi nie zagrozili poważniej bramce rywali, to przyjezdni mogli się cieszyć z prowadzenia. W 42. minucie po strzale Mateusza Skotnicznego, skuteczną dobitką popisał się Tomasz Rejdych. Prowadzenie UKS mogło być nawet wyższe. Tuż przed przerwa po dośrodkowaniu Skotnicznego, ustawiony w polu karnym Rajmund Raźniak nie trafił jednak w piłkę.
Druga odsłona to już całkowicie inne oblicze miejscowych, którzy zdominowali boiskowe wydarzenia.
Bardzo szybko doprowadzili do remisu. Po indywidualnej akcji Piotra Kocyka, w siatce wylądowała zarówno piłka, jak i sam strzelec gola.
W 55. minucie po centrze z rzutu rożnego głową uderzył Jakub Piotrowski, ale gracz gości wybił futbolówkę z linii bramkowej.
Niedługo później ładnie z dystansu przymierzył Sebastian Kaczmarczyk, ale Daniel Prokop przerzucił piłkę nad poprzeczką.
Potem dwukrotnie szczęścia próbował Tomasz Witkowski. Najpierw z dystansu, a potem z wrzutu wolnego. W obu przypadkach górą okazał się jednak golkiper Dulowej, popisując się bardzo ładnymi interwencjami.
UKS kończył mecz w dziesięciu, bo w 87. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Rajmund Raźniak.

Zagórzanka Zagórze - MKS Fablok Chrzanów 3-0

Victoria Zalas - Wisła Jankowice 4-4

Wolanka Wola Filipowska - Korona Lgota 3-1