Ziemia chrzanowska

Kto gra dalej w Pucharze Polski? (WIDEO, ZDJĘCIA)

04.08.2018 19:49 | 1 komentarz | 7 364 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 17:49

Poznaliśmy komplet zespołów, które zagrają w drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów.

1
Pomocnik Arki Mariusz Gaj (przy piłce) atakowany przez Marcina Starzykiewicza z Wolanki

Puchar Polski - pierwsza runda na szczeblu PPN Chrzanów

Wolanka Wola Filipowska - Arka Babice 2-4 (1-4)

0-1 Marcin Głogowski (21), 0-2 Krzysztof Bartyzel (32), 0-3 Sebastian Jaromin (36), 1-3 Tomasz Jachym (39), 1-4 Mateusz Śliwiński (43), 2-4 Sebastian Kocot (48)

Wolanka: Łysak - Jaworski, M. Kłeczek (46. Dyduła), Bicz, Ł Grochal, Ł. Żbik, Jachym (58. A. Kłeczek), Starzykiewicz, P. Żbik (73. M. Pałka), G. Kocot, S. Kocot

Arka: Urbańczyk - T. Jaromin, B. Paprot, Zając, Śliwiński, Grabowski, Bieda, Gaj, Bartyzel, S. Jaromin, M. Głogowski

W przyszły weekend Arkę czeka inauguracja sezonu ligowego. Pucharowe starcie w Woli Filipowskiej było więc ostatnim sprawdzianem przed pierwszym w historii klubu z Babic spotkaniem w okręgówce.
Arka przyjechała na mecz w mocno okrojonym, jedenastoosobowym składzie. Znalazło się w nim miejsce dla Mariusza Gaja, pozyskanego ostatnio z Wolanki, której barw bronił przez kilka sezonów.
Gaj co prawda nie strzelił bramki swojej byłej drużynie, ale jego koledzy uczynili to czterokrotnie.
Do zdobycie pierwszych trzech goli potrzebowali niespełna kwadransa. Wynik otworzył Marcin Głogowski, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Potem Krzysztof Bartyzel sfinalizował dokładna centrę od Sebastiana Jaromina. Przy trzecim trafieniu role się odwróciły. Bartyzel, po świetnym wyrzucie piłki z autu przez Łukasza Grabowskiego, podał do Jaromina, a ten ze spokojem pokonał Dawida Łysaka.
Kilka minut później Wolanka zdołała wreszcie zdobyć bramkę. Do siatki z szesnastu metrów trafił Tomasz Jachym.
Tuż przed przerwa czwartego gola dla gości strzelił jednak Mateusz Śliwiński, który uderzył z rzutu wolnego, z bocznego sektora boiska.
Trzy minuty po przerwie było już 2-4, po tym jak Sebastian Kocot wykorzystał jedenastkę. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Grzegorzu Kococie zobaczył Tomasz Jaromin. Arka musiała więc radzić sobie w dziesięciu.
Wynik spotkania już się nie zmienił i to drużyna z Babic zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Polonia Luszowice - Ciężkowianka Jaworzno 1-4

UKS Dulowa - Nadwiślanin Gromiec 2-5 (1-1)
0-1 Przemysław Nowicki (6), 1-1 Mateusz Skotniczny (43), 2-1 Rajmund Raźniak (50), 2-2 Jakub Waligóra (51), 2-3 Grzegorz Zajas (63), 2-4 Artur Szlęzak (70), 2-5 Paweł Wierzbic (77)

Zobacz skrót meczu UKS Dulowa - Nadwiślanin Gromiec, autorstwa Dariusza Gaudyna.

Korona Mętków - Zagórzanka Zagórze 3-4

MKS Alwernia - LKS Żarki 2-2, karne 2-3