Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Nowe połączenia lotnicze z Krakowa

15.07.2018 13:45 | 0 komentarzy | 5 536 odsłon | Alicja Molenda

Tel Awiw (LOT); Eindhoven (Transavia); Wiedeń (Laudamotion); Leeds Bradford (Jet2.com); Kijów, Lwów, Amman (Ryanair) - to nowe połączenia lotnicze uruchamiane z Krakowa. Dołącza do nich easyJet z rejsami do Londynu Luton.

 

0
Nowe połączenia lotnicze z Krakowa
Fot. Joanna Patej_EPKK.jpg
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Od 25 lutego przyszłego roku Boeingami 737 MAX 8 LOT-u będzie można dotrzeć z Krakowa do Tel Awiwu. Połączenie uzupełni istniejącą ofertę rejsów z Warszawy i portów regionalnych. Bilety są już w sprzedaży. Połączenia z Krakowa do Tel Awiwu mają odbywać się dwa razy w tygodniu, a rozkład będzie się różnił w poszczególnych tygodniach. Do Izraela pasażerowie będą mogli dotrzeć w każdy wtorek oraz w środę lub czwartek (w zależności od tygodnia). Z Tel Awiwu do stolicy Małopolski samoloty wystartują w poniedziałki oraz we wtorki lub środy.
Nowe połączenia to odpowiedź na rosnącą popularność Izraela wśród polskich turystów. - Od co najmniej roku Izrael to jeden z najchętniej odwiedzanych przez Polaków kierunów wypoczynkowych i to przez cały rok. Cieszymy się, że możemy do tej oferty  dodać również połączenie z Krakowa, największego portu regionalnego w Polsce - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.
- Zróżnicowana siatka połączeń oferowanych przez dwudziestu trzech przewoźników jest atutem Małopolski i Krakowa. Do Gdańska, Warszawy, Chicago i tegorocznej nowości - Budapesztu - dołącza piąty kierunek oferowany przez LOT: Tel Awiw - powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Krakow Airport. - Popularność Tel Awiwu wśród Małopolan oraz Krakowa wśród mieszkańców Izraela sprawiły, że już trzech przewoźników oferuje połączenia na tej trasie - dodał.
Swoją wysoką pozycję Izrael zawdzięcza różnorodności, dobrej infrastrukturze i pogodzie, która sprzyja zwiedzaniu i wypoczywaniu niezależnie od pory roku. Lotnisko w Tel Awiwie znajduje się w sercu głównych atrakcji Izraela - blisko tętniącego życiem, rozrywkowego centrum Tel Awiwu, jak też pełnej zadumy i ważnej dla dziedzictwa historycznego i religijnego Jerozolimy. Tel Awiw jest też najlepszym punktem wypadowym do wyjazdów nad morza: Martwe, Śródziemne i Czerwone.
Pasażerowie mogą dziś latać LOT-em do Tel Awiwu z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Lublina i Rzeszowa.
LOT ma w swojej rozkładowej ofercie 102 połączenia, dysponuje dziś ponad 70 nowoczesnymi samolotami. Pod koniec czerwca do floty dołączyły dwa wąskokadłubowe Boeingi 737 MAX 8 i jeden szerokokadłubowy Boeing 787-9 Dreamliner (dwa z nich w specjalnym biało-czerwonym malowaniu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości).

LONDYN LUTON - NOWE POŁĄCZENIE easyJet

Pierwszy rejs zaplanowany jest na 29 października. EasyJet poleci do Londynu Luton cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i w niedziele.

W 2018 r. easyJet oferuje bezpośrednie połączenia z Krakowa do: Bazylei, Belfastu, Bristolu, Edynburga, Genewy, Liverpoolu, Londynu Gatwick, Lyonu, Manchesteru, Mediolanu Malpensy, Neapolu, Paryża Charles de Gaulle, Wenecji, a  teraz także do Londynu Luton.
- easyJet był jednym z pierwszych przewoźników niskokosztowych na krakowskim lotnisku. Oferuje loty ze stolicy Małopolski już od czternastu lat. Jest wśród największych linii lotniczych, także pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i oferowanych rejsów prosto z Krakowa - powiedział Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.
Kraków Airport był pierwszym polskim portem obecnym w siatce połączeń easyJet. Pierwszy rejs tego przewoźnika miał miejsce w październiku 2004 r. W ubiegłym roku easyJet obsłużył niemal 900 tysięcy pasażerów, a od początku obecności w Kraków Airport z połączeń przewoźnika skorzystało już ponad 7,1 mln pasażerów.
Trasę pomiędzy Krakowem a Londynem Luton będą obsługiwały samoloty Airbus A 320. Bilety w cenie od 134 zł można będzie wkrótce nabyć na stronie przewoźnika.
- Cieszymy się z rozwoju siatki połączeń easyJet w Krakowie, dodając siódme połączenie do Wielkiej Brytanii - powiedziała Sophie Dekkers, Director UK Market.
- Wielka Brytania jest najczęściej wybieranym kierunkiem podróży wśród naszych pasażerów. Londyn Luton jest już czwartym londyńskim portem lotniczym w siatce połączeń krakowskiego lotniska - dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.
Połączenia z Londynem oferują również: British Airways do Londynu Heathrow, Ryanair do Londynu Stansted, easyJet do Londynu Gatwick, a także do Londynu Luton.