Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rozważane zwolnienie ratowników z karetek

22.06.2018 15:50 | 5 komentarzy | 8 969 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Konflikt pomiędzy ratownikami medycznymi a dyrekcją chrzanowskiego szpitala sięgnął zenitu. Chodzi o pieniądze. Czy 1 lipca będzie miał kto wsiąść do karetki i przyjechać nam z pomocą, w razie potrzeby?

5
Rozważane zwolnienie ratowników z karetek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tej chwili powiat chrzanowski zabezpiecza pięć zespołów wyjazdowych. W sumie to około 50 osób. Część z nich to ratownicy zatrudnieni na etatach, druga - ludzie na kontraktach.

Tym ostatnim umowa kończy się 30 czerwca. Kolejne próby pozyskania osób do pracy w karetkach od 1 lipca palą na panewce. Powód? Zbyt niskie wynagrodzenie oferowane przez szpital lub - jak kto woli - zbyt wygórowane oczekiwania ratowników.

Ratownicy chcą 30 zł brutto za godzinę pracy.
Waldemar Stylo, dyrektor szpitala, oferuje 26 zł. Trzeba dodać, że dotyczy ona osób mających staż pracy dłuższy niż 5 lat i pracujących w zespołach dwuosobowych - tak wynika z ostatniego z ogłoszonych przez szpital konkursów.

Negocjacje najwyraźniej się skończyły. Porozumienia brak. Dyrekcja szpitala szuka ratowników medycznych chętnych do pracy oraz podmiotów, które ewentualnie przejmą zabezpieczenie powiatu.

„Obecnie szpital zwrócił się również z wnioskiem o opinię do działających przy szpitalu organizacji związkowych w sprawie ewentualnej likwidacji stanowisk pracy ratowników i ratowników - kierowców, zatrudnionych w pogotowiu ratunkowym, na wypadek gdyby miało dojść do przejęcia tych zadań przez inne podmioty, działające w ramach Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego" - czytamy w oświadczeniu nadesłanym przez chrzanowską placówkę.