Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Chrzanowianie wśród najlepszych w kraju

09.06.2018 11:13 | 0 komentarzy | 2 765 odsłony | Adam Banach

Szczypiorniści chrzanowskiej „jedynki" zajęli w Dźwirzynie trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski gimnazjów, powtarzając sukces sprzed roku.

0
Chrzanowianie wśród najlepszych w kraju
Reprezentacja PG nr 1 w Chrzanowie z brązowymi medalami. Fot. Kacper Ciapała
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W finałach zagrało siedemnaście ekip (dwie reprezentujące województwo zachodniopomorskie będące gospodarzem zmagań). Chrzanowianie aby wyjechać nad morze bez problemu wygrali bez problemu etapy gminny, powiatowy, rejonowy by w wojewódzkim stoczyć ciężki, ale wygrany bój z Libuszą.

Podopieczni Rafała Bugajskiego i Adama Piekarczyka zmagania rozpoczęli od porażki 18-20 z Kwiczynem. Następnie pokonali 20-14 Oborniki i 21-16 Płock co dało im pierwsze miejsce w grupie. W drugiej fazie wygrane z Gorzowem Wielkopolskim 22-14 nie wystarczyła do walki o złoto. Decydująca okazała się porażka 15-18 z Olsztynem, który ostatecznie sięgnął po złoto.

Zespół z Chrzanowa wstał jednak z kolan i dzięki pokonaniu rywala z Kielc 22-18 mógł świętować miejsce na najniższym stopniu podium.

Najlepszym bramkarzem mistrzostw wybrano chrzanowskiego bramkarza Błażeja Dudziaka, a najlepszym zawodnikiem zespołu obrotowego Kacpra Bieguna.
- Aby grać w finale brakło nam nieco szczęścia przy układzie poszczególnych wyników, ale też siły aby po prostu wygrać

wszystkie swoje mecze. Po porażce na inaugurację się podnieśliśmy i ten medal bardzo cieszy. Mnie osobiście bardziej niż rok temu ponieważ byłem podstawowym zawodnikiem - powiedział Kacper Ciapała z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie.

Zespół zagrał w składzie: Dudziak, Ciapała, Cieciak, M. Głuszczenko, Hardzina, Oczkowski, Dachowski, Biegun, Michalski, A. Głuszczenko, Głos, Marszycki, Skoczylas, Likus.