Sześć goli do przerwy. Arka rozbiła Wolankę

03.06.2018 13:48 | 0 komentarzy | 5 130 odsłon | Michał Koryczan

Arka Babice pokonała wysoko Wolankę Wola Filipowska, w niedzielnym meczu chrzanowskiej A-klasy.

0
Krzysztof Bartyzel (z prawej) zdobył trzy gole dla Arki Babice w niedzielnym meczu z Wolanką Wola Filipowska

Arka Babice - Wolanka Wola Filipowska 7-2 (6-0)

1-0 Marcin Głogowski (17), 2-0 Mateusz Kasperczyk (19), 3-0 Marcin Głogowski (20), 4-0 Krzysztof Bartyzel (27), 5-0 Krzysztof Bartyzel (31), 6-0 Krzysztof Bartyzel (42), 6-1 Sebastian Kocot (65), 6-2 Daniel Kalęba (69), 7-2 Andrzej Lament (74)

Arka: Proksa (46. Łowiec) - Furtak, Kasperczyk, Kwiatkowski, T. Jaromin (46. J. Głogowski), Grabowski, Czyszczoń, Bieda, Bartyzel (46. Lament), S. Jaromin, M. Głogowski (46. Patyk)

Wolanka: Pałka - P. Żbik (80. M. Kłeczek), Ł. Grochal, Bicz (30. Lasoń), Ł. Żbik, Kowalski (60. Czechowski), Dyduła, M. Gaj, Ślusarczyk (73. Ł. Kłeczek), S. Kocot, Kalęba

W sobotę lider rozgrywek - Fablok Chrzanów, po zaciętym pojedynku pokonał na wyjeździe MKS Alwernia 4-2. Na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra był remis 2-2. Zespół prowadzony przez Artura Oczkowskiego w końcówce spotkania zdołał jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Arka, myśląc realnie o mistrzostwie A-klasy, nie mogła więc sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów w niedzielnej konfrontacji z Wolanką.
Drużyna z Babic nie poddała się presji i już po pierwszej połowie właściwie przesądziła o losach meczu, strzelając rywalom sześć goli. Klasycznym hat-trickiem popisał się Krzysztof Bartyzel, grający trener Arki. Po przerwie ekipa z Woli Filipowskiej pokusiła się o dwa trafienia. Mający wyraźną przewagę bramkową miejscowi odpowiedzieli jednym golem i pewnie zainkasowali komplet punktów.
- Zmobilizowała nas ostatnia strata punktów. Nasza gra od początku meczu wyglądała dużo lepiej. Wynik do przerwy mógł być nawet jeszcze wyższy, bo stworzyliśmy sobie sporo sytuacji bramkowych. Wolanka zagroziła nam w tym czasie tylko raz. Do końca sezonu zostały jeszcze dwa spotkania. Trzeba je wygrać i na pewno jesteśmy w stanie to zrobić - mówi Krzysztof Bartyzel.