Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Nowy trener w trzebińskim MKS

26.04.2018 12:13 | 19 komentarzy | 4 579 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 12:43

Mariusz Wójcik został nowym szkoleniowcem trzecioligowej drużyny piłkarskiej MKS Trzebinia.

19
Nowy trener w trzebińskim MKS
Mariusz Wójcik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę ostatni raz w meczu ligowym trzebinian poprowadził Jerzy Kowalik. Zarząd klubu postanowił rozwiązać z nim umowę.

Jego następcą został Mariusz Wójcik. Mieszkający w Brzeszczach szkoleniowiec jest świetnie znany na ziemi chrzanowskiej. Z MKS Alwernia wywalczył w 2009 r. historyczny awans do trzeciej ligi.

Pracował też w KS Chełmek, GTS Bojszowy, Górniku Brzeszcze, Wilamowiczance Wilamowice, LKS Czaniec, Iskrze Pszczyna i Górniku Libiąż.

- Było pięciu kandydatów. Postawiliśmy na Mariusza Wójcika, bo to charyzmatyczny szkoleniowiec. Wydaje się, że potrafi dotrzeć do zawodników i przemówić im do rozsądku. Doskonale pamiętamy, jak potrafił wyciagnąć z marazmu Górnika Libiąż. Cel, jaki przed nim postawiliśmy, to utrzymanie w trzeciej lidze. Zadanie to jest zupełnie realne. Mamy jeszcze dziewięc meczów, w większości z rywalami w naszym zasięgu - mówi Jacek Augustynek, prezes MKS.

Mariusz Wójcik w czwartek poprowadzi pierwszy trening z drużyną. W na ławce trenerskiej Trzebini zadebiutuje przeciwko Motorowi Lublin (sobota, 28 kwietnia, godz. 16).

Do kadry „żółto-czarnych" ma wrócić Paweł Sawczuk, który był odsunięty od zespołu ze względów wychowawczych.