Po remisie z Victorią trener Zagórzanki zrezygnował (ZDJĘCIA)

21.04.2018 18:45 | 0 komentarzy | 6 566 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 20:10

Zagórzanka mogła wywalczyć trzy punkty z Victorią, ale tylko zremisowała. Gola na wagę punktu strzelił dla gości z Jaworzna były gracz Zagórzanki Jakub Bujakiewicz.

0
Zawodnik Victorii odciął od podania kapitana Zagórzanki Arkadiusza Bieska

Zagórzanka Zagórze - Victoria 1918 Jaworzno 2-2 (1-0)
1-0 Krystian Dulowski (13), 2-0 Arkadiusz Biesek (57), 2-1 Marcin Smarzyński (78), 2-2 Jakub Bujakiewicz (82)

Zagórze: Dzięgiel - Hodur, Dulowski, Rogowiec, Jasieczko (46. Przepiórka), Krawczyk, Woźniak, Bloch, Kowalczyk (60. Kania), Burbeło, Biesek (75. Lewarczyk)
Victoria: Adamus - Żurawik, Smarzyński, Majka, Krawczyk (46. P. Wartała, 76, Byrski), Bujakiewicz, Suwaj, Wrona, Sierczyński, Gembala, Maziarz (65. Siewniak)

Zamykający tabelę gospodarze chcieli zrewanżować się za wysoką porażkę w Jaworznie i prawie im się to udało. W 13. minucie po strzale z wolnego w wykonaniu Tomasza Jasieczko piłka uderzyła w poprzeczkę. Skuteczną dobitką popisał się Krystian Dulowski. Jeszcze przed przerwą po strzale Pawła Burbeło piłka trafiła w słupek, a uderzenie Mateusza Kowalczyka bramkarz sparował na róg. Goście postraszyli po strzałach Arkadiusza Żurawika i Kamila Majki, ale ich jedynymi efektami były rzuty rożne. Zaraz po przerwie optyczną przewagę posiadała Victoria, ale to gospodarze cieszyli się z drugiego gola. Po szybkiej kontrze w 57. minucie ich kapitan Arkadiusz Biesek dostał dokładną centrę i z pięciu metrów główkował do siatki.

Miejscowi jednak opadli z sił. W ofensywie już niewiele mogli wskórać, zwłaszcza po kontuzji Arkadiusza Bieska. Goście szybko rozgrywali piłkę przed bramką i w końcu "rozklepali" rywali. Najpierw kontaktowego gola zdobył ich kapitan Marcin Smarzyński. Do wyrównania strzałem przy słupku doprowadził były zawodnik Zagórzanki Jakub Bujakiewicz.

- Mieliśmy grać swoje, poczekać na przeciwnika i rozgrywać piłki dołem, a nie górą. Niestety, nie wykorzystane sytuacje się zemściły. Na pewno musimy poprawić grę na wyjazdach - stwierdził Jakub Bujakiewicz.

- Fajnie udało się z kontry strzelić dwie bramki. Nawet przy 2-0 mieliśmy jeszcze swoje okazje. Niestety, bramki dla rywali padły po naszych prostych błędach. Szkoda. To mój ostatni mecz w roli trenera. Nie ma wyników, są braki w przygotowaniach - powiedział szkoleniowiec Zagórzanki Paweł Burbeło, który zostanie w drużynie jako zawodnik.

Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. Na kwadrans przed końcem drugą żółtą kartkę zobaczył zawodnik Victorii Piotr Sierczyński i musiał opuścić plac gry. W 90. minucie jego los podzielił Krystian Bloch z Zagórzanki.

Halniak Maków Podhalański - LKS Żarki 5-2
Nadwiślanin Gromiec - Brzezina Osiek 1-1

UKS KS Chełmek - Naroże Juszczyn 4-0