Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Ta gala przedsiębiorców to był tylko pretekst. Do czego? (ZDJĘCIA)

16.03.2018 22:13 | 9 komentarzy | 7 848 odsłon | Łukasz Dulowski

W piątek wieczorem po raz pierwszy została zorganizowana Galę Przedsiębiorczości Gminy Alwernia. W remizie, bo na razie miasto nie ma lepszego miejsca na tego rodzaju imprezy.

9
Ta gala przedsiębiorców to był tylko pretekst. Do czego? (ZDJĘCIA)
Burmistrz Tomasz Siemek (od lewej) z przedsiębiorcami nagrodzonymi za działania na rzecz lokalnej społeczności: Adam Stefański (EUROMAL), Agnieszka Kramarczyk (główna księgowa reprezentująca Alwernię SA) i Mariusz Nowak (NOWIX)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz Tomasz Siemek uczestniczył w ostatniej gali Chrzanowskiej Izby Gospodarczej „Wilki Biznesu" w Libiążu i postanowił coś podobnego zrobić u siebie. Powitał - jak powiedział - "brzydszą część" zarządu ChIG: Tomasza Żołądzia i Dominika Kotelę (prezesem jest Sylwia Markiewicz, która nie przyjechała do Alwerni).

- Od lat czekałem na taką uroczystość. I w końcu jest! - emocjonuje się radny Henryk Kędziora z Kwaczały, najstarszy stażem samorządowiec w gminie Alwernia.

W piątek uhonorowano laureatów Konkursu na Najpopularniejszego Przedsiębiorcę - Partnera Karty Dużej Rodziny Gminy Alwernia. Najwięcej mieszkańców oddało swoje głosy ex aequo na Firmę Handlowo-Usługową „Stańczyk" Stanisława Stańczyka i sklep dziecięcy MARGO Katarzyny i Romana Witków. Drugi był Mariusz Nowak, właściciel NOWIX-u.

Zostali też uhonorowani przedsiębiorcy, wspierający działania na rzecz lokalnej społeczności, zgłoszeni przez instytucje i organizacje pozarządowe: Wiesław Hałucha (prezes Alwernia SA), Mariusz Nowak (NOWIX), Adam Stefański (EUROMAL), Krystyna i Michał Borowscy (FHU MK Borowscy), Maciej Mazgaj (Stary Dwór w Porębie Żegoty).
Burmistrz Tomasz Siemek przyznał, że ta gala to tylko pretekst to rozmów z przedsiębiorcami na temat ulg podatkowych. Na kwietniową sesję rady miejskiej trafi uchwała w tej sprawie.

Czego oczekują od gminy Alwernia lokalni przedsiębiorcy, przeczytacie w najnowszym, 12. numerze „Przełomu".