Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Trzebinia odniosła najwyższą wygraną od kilku lat

12.09.2017 19:41 | 3 komentarze | 3 428 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 11:41

Piłkarze trzecioligowego MKS Trzebinia pokonali A-klasową Ciężkowiankę Jaworzno w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów.

3
Trzebinia odniosła najwyższą wygraną od kilku lat
Ernest Świętek (z prawej) zdobył trzy gole dla MKS w wygranym meczu z Ciężkowianką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Kto spośród letnich nabytków okaże się największym wzmocnieniem MKS Trzebinia?

Ciężkowianka Jaworzno - MKS Trzebinia 0-7

Gole: Ernest Świętek - trzy, Kamil Kłusek - dwie, Marcin Kalinowski - jedną i Łukasz Sochacki - jedną

MKS: Wróbel (50. Dziadzio) - Sawczuk (46. Jarosz), Kalinowski, Michalec, Jagła (60. Stokłosa), Sochacki, Kłusek, Majcherczyk (10. Małodobry), Świętek, Kowalik, Mizia (65. Stanek)

Trzecioligowcy z Trzebini nie dali najmniejszych szans niżej notowanemu rywalowi i po raz piąty z rzędu zameldowali się w finale pucharowej rywalizacji na szczeblu PPN Chrzanów.

Zwycięstwo 7-0 jest najwyższą wygraną MKS od sierpnia 2013 r. Wówczas to „żółto-czarni" rozbili w pojedynku Pucharu Polski Koronę Mętków na jej terenie 13-0.

W spotkaniu z Ciężkowianką trzy gole zdobył Ernest Świętek, a dwa dorzucił Kalim Kłusek, czyli gracze, którzy ostatnio rzadziej pojawiali się na murawie. Być może udany występ będzie dla nich przełomem w występach w barwach MKS.

- Zrobiliśmy to co do nas należało. Mieliśmy wyraźną przewagę. Wynik mógł być znacznie wyższy. Z kim chciałbym, abyśmy zagrali w finale? Nie ma to dla mnie większej różnicy. Na pewno nie dopuszczamy myśli, żeby powtórzyła się sytuacja z ubiegłego roku, gdy przegraliśmy z Żarkami - mówi Jacek Augustynek, prezes MKS.

Drugiego finalistę rozgrywek poznamy w środę, 13 września. Na boisku w Żarkach miejscowy LKS, występujący w okręgówce, podejmie ligowego rywala - Nadwiślanina Gromiec. Początek spotkania o godz. 17.

Również w środę swój pucharowy pojedynek (na szczeblu PPN Kraków) zagra Świt Krzeszowice. Zespół dowodzony przez Bogdana Przygodzkiego zmierzy się na swoim terenie z Hutnikiem Kraków. Zawody rozpoczną się o godz. 16.30.