Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Piłkarze uczcili jubileusz

18.08.2017 23:32 | 0 komentarzy | 2 419 odsłony | Adam Banach

W Wakacyjnej Lidze Futsalu, której patronem medialnym jest „Przełom" poznaliśmy uczestników turnieju finałowego. Zawodnicy rozegrali także turniej z okazji X edycji rozgrywek.

0
Piłkarze uczcili jubileusz
Turniej jubileuszowy zakończył się po zmroku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za uczestnikami Wakacyjnej Ligi Futsalu szósta kolejka eliminacyjna. Ostatnie turnieje wyłoniły czwórkę finalistów w każdej kategorii wiekowej. Emocji nie brakowało, bowiem o awansie z czwartego miejsca decydowały niuanse.

W kategorii I w ostatnim meczu turnieju Leśne Ssaki pokonały osłabioną kadrowo Kinder Mafię. Wygrana pozwoliła im wyprzedzić bezpośredniego rywala w klasyfikacji generalnej i awansować do finału. W nim faworytem jest MKS Trzebinia I, który tym razem zajął trzecie miejsce. Trzeci raz turniej eliminacyjny wygrał MKS II wyprzedzając lepszym stosunkiem bramek Polanę.

Fazy grupowej w kategorii II nie przebrnęli Chłopcy tartanowcy. Przez to nie mieli szans na nawiązanie walki z bezpośrednimi rywalami i ich marzenia o turnieju finałowym zostały zaprzepaszczone. W decydującym starciu spokojnie mogą grać Bongosy. Ich przewaga po wygraniu czwartkowego turnieju jest bowiem niezagrożona. O pozostałe miejsca powalczą Przepunchlina, Pussies Destroyers oraz Uśmiech Komornika.

Także w gronie najstarszych lider nie miał sobie równych. Nieustraszeni wygrali i także mają tak dużą przewagę, że już zwyciężyli w klasyfikacji generalnej. Z walki o podium odpadli Ogrodnicy, którzy gorszym bilansem miejsc w poszczególnych turniejach ulegli Niezorganizowanym. W finałach w piątek 25 sierpnia zagrają także Na lajcie i Lekko Spoceni.

Poza walką w WLF 2017 w tym tygodniu rozegrany został także dodatkowy turniej dla uczczenia X edycji ligi wakacyjnej. Zagrały w nim zarówno obecne ekipy jak i te, które walczyły w lidze przed laty. Najlepsi okazali się starzy wyjadacze. Monterzy 4744 w finale 2-0 wygrali z Orłami.

- To fajna okazja do spotkania z kolegami i przypomnienia sobie jak tutaj graliśmy przed kilkoma laty. Dobrze, że liga ciągle trwa bo jak widać jest zapotrzebowanie. My jako dorośli już raczej ciężko mielibyśmy pogodzić rozgrywki z pracą. Chciałbym jednak aby liga wróciła w zimie - ocenił Przemysław Nowicki z KS Orły, który został wybrany MVP turnieju.