Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Ulewa storpedowała ligę wakacyjną

21.07.2017 21:17 | 0 komentarzy | 2 983 odsłony | Adam Banach

Za uczestnikami trzecia kolejka Wakacyjnej Ligi Futsalu w Chrzanowie, której patronem jest „Przełom". W czwartek zawodnicy walczyli w upale, a w piątek przy padającym deszczu.

0
Ulewa storpedowała ligę wakacyjną
Licealiści między meczami chowali się przed deszczem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kategorii II najlepsze okazały się Bongosy, które w finale 2-1 pokonały Siurki. Zespół dzięki temu wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W rywalizacji zabrakło bowiem przewodzących w stawce Burzej i Pietras oraz Łazarskiego Miami.
- Liga wakacyjna to zabawa, a każdy z nas ma także obowiązki klubowe. Niestety okazało się, że dzisiaj kilku zawodników miało treningi lub badania w klubach i nie daliśmy rady zagrać - powiedział Piotr Ślósarz z Burzej i Pietras.
Po pięciu seriach spotkań w najmłodszej kategorii wiekowej organizatorzy musieli przerwać turniej. Nad Chrzanowem przeszła bowiem ulewa, która zalała boisko. Po kilkunastu minutach dokończono walkę w grupach, ale to, kto wygra trzecią kolejkę w kategorii I okaże się dopiero w kolejnym tygodniu. Rywalizację przeniesiono bowiem na czwartek 27 lipca.
Kiedy z boisk zeszły kałuże, w strugach deszczu walczyło jedenaście ekip kategorii III, które z pewnością zazdrościły słonecznej aury z czwartku gimnazjalistom. Zwycięzcy trzech grup eliminacyjnych walczyli o podział miejsc na podium. Tam najlepiej spisali się Niezorganizowani, którzy w końcu zorganizowali mocny skład i zgarnęli komplet punktów.
Z tegoroczną ligą wakacyjną pożegnał się już m.in. Mateusz Hudzik, który w sobotę wyleci rozpocząć sezon w Hellas Verona. Wraz z Lekko Spoconymi zajął czwarte miejsce.
- Dzisiaj nie grało się najlepiej, ale trudno, aby było inaczej przy takiej pogodzie. Mimo to chciałem ostatni raz zagrać z chłopakami. Mam nadzieję, że poradzą sobie beze mnie i zgarniemy złoto na koniec rywalizacji. Chciałbym także podziękować organizatorom za miły upominek, czyli koszulkę i zdjęcie, który od nich otrzymałem - powiedział Mateusz Hudzik.

Program 4. kolejki:
Czwartek, 27 lipca kat. I (rocznik 2004 i młodsi), godz. 9 - dokończenie 3 kolejki
Czwartek, 27 lipca kat. II (rocznik 2001-2003), godz. 10.30
Piątek, 28 lipca, kat. I (rocznik 2004 i młodsi), godz. 9
Piątek, 28 lipca, kat. III (rocznik 1997-2000), godz. 11

Więcej informacji o WLF