Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Piłkarze nie przestraszyli się pogody

14.07.2017 23:08 | 0 komentarzy | 1 923 odsłona | Adam Banach

Żaden ze zwycięzców pierwszej kolejki Wakacyjnej Ligi Futsalu nie powtórzył sukcesu podczas drugiej serii spotkań. Do rywalizacji dołączyły kolejne cztery zespoły.

0
Piłkarze nie przestraszyli się pogody
Ostry atak zawodnika MKS Trzebinia na bramkarza Polskiego Koxu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wakacyjna Liga Futsalu to najpopularniejsze rozgrywki sportowe dla dzieci i młodzieży na ziemi chrzanowskiej. W tym roku Stowarzyszenie Chrzanowska Liga Futsalu organizuje WLF po raz dziesiąty, a patronem medialnym ligi jest „Przełom".
Patrząc na prognozy pogody organizatorzy martwili się o frekwencję podczas czwartkowych zmagań w kategorii II. Chłód, wiatr i deszcz nie zniechęcił jednak zawodników i komplet dwudziestu ekip, podobnie jak w pierwszej kolejce, przez ponad cztery godziny walczył o końcowy triumf. Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczyli faworyzowani Burzej i Pietras, ale w finale znaleźli pogromcę w postaci Łazarskiego Miami.

- Liga wakacyjna to coś pięknego. Cieszę się, że mogę grać ze swoimi kumplami trenującymi piłkę profesjonalnie. Niesamowicie ucieszyłem się, że to my wygraliśmy w dniu moich urodzin - powiedział solenizant Hubert Armatys z Łazarskiego Miami.

Siedem ekip walczyło w kategorii I. Liderująca Polana tym razem musiała zadowolić się czwartym miejscem. Finał był wewnętrzną potyczką drużyn MKS Trzebinia. Po karnych zwyciężyła „dwójka", której grę ciągnął strzelec 14 bramek Jakub Wocial.
Przed tygodniem Nieustraszeni świętowali sukces w najstarszej kategorii. Tym razem nie przebrnęli fazy grupowej. Wykorzystali to dobrze dysponowani Ogrodnicy, którzy w finale po golu Starzyckiego pokonali Lekko Spoconych, a w całym turnieju wygrali wszystkie mecze, nie tracąc ani jednej bramki.

Trzecia kolejka zostanie rozegrana w przyszłym tygodniu.
Program:
Czwartek, 20 lipca kat. II (rocznik 2001-2003), godz. 10
Piątek, 21 lipca, kat. I (rocznik 2004 i młodsi), godz. 9
Piątek, 21 lipca, kat. III (rocznik 1997-2000), godz. 11

Więcej informacji o WLF