Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

W Libiążu też powstaną tanie mieszkania

14.07.2017 12:35 | 22 komentarze | 10 824 odsłon | Marek Oratowski

Na osiedlu Flagówka w pobliżu projektowanego basenu ma zostać wybudowanych sto lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

22
W Libiążu też powstaną tanie mieszkania
Mieszkania powstaną na nie zagospodarowanym terenie przy alei Jana Pawła II
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz gościł w tym tygodniu w stolicy na zaproszenie Banku Gospodarstwa Krajowego „Nieruchomości", będącego operatorem programu. To efekt wniosku złożonego przez gminę w ubiegłym roku.

- Przy alei Jana Pawła II ma powstać sto mieszkań. W najbliższym czasie spotkam się z projektantami, którzy opracują koncepcję. Gdy zostanie ona zaakceptowana, podpiszemy umowę. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, w przyszłym roku uzyskamy pozwolenie na budowę, która rozpocznie się w 2019 roku - tłumaczy Jacek Latko.

Zgodnie z założeniem, gmina ma zarządzać mieszkaniami i stanie się ich właścicielem po 25 latach. W opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania stawka czynszu ma wynieść ok. 12-24 zł za metr kwadratowy. Do programu przystąpiło ponad 60 gmin, w tym samorządy Chrzanowa i Trzebini. W pierwszym mieście powstanie 220 mieszkań, w drugim 300.

Adresatami programu są Polacy, których dochody uniemożliwiają zakup własnego mieszkania. Jednocześnie wysokość ich zarobków wyklucza otrzymanie lokum na przykład od gminy.