Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Wakacyjny jubileusz rozpoczęty

07.07.2017 21:01 | 0 komentarzy | 2 575 odsłony | Adam Banach

Za uczestnikami pierwsza kolejka X edycji Wakacyjnej Ligi Futsalu. Rozgrywkom piłkarskim dla młodzieży w Chrzanowie patronuje „Przełom".

0
Wakacyjny jubileusz rozpoczęty
O piłkę walczą w finale kategorii II Eryk Bochenek (z lewej) i Mateusz Hudzik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszą edycję ligi Stowarzyszenie Chrzanowska Liga Futsalu zorganizowało w 2008 r. Od tego czasu co roku kilkadziesiąt drużyn spędza czas na sportowo. W tym tygodniu na boisku przy ul. Wyszyńskiego w trzech kategoriach wiekowych zagrało 39 zespołów.
Tradycyjnie najmniej, bo tylko pięć drużyn przystąpiło do walki u najmłodszych. Co martwi w tym gronie zabrakło przedstawicieli Alwerni czy Libiąża, gdzie przecież prężnie działają szkółki piłkarskie.

Na boisku najlepiej spisała się Polana, która w decydującym meczu pokonała 1-0 MKS Trzebinia. Z dobrej strony pokazały się Leśne Ssaki z Chełmka, które mimo różnicy wieku ambitnie walczyły z każdym rywalem.
Aż dwadzieścia ekip chciało wygrać pierwszą kolejkę w kategorii II. Po ponad czterech godzinach walki ten zaszczyt spotkał zespół Burzej i Pietras, który w finale 8-0 rozgromił Bongosy.

- Miałem okazję fajnie spędzić czas i poznać sporo nowych ludzi. Chciałbym aby takie rozgrywki były także w moim mieście - powiedział debiutujący w WLF Damian Wdowiak z Burzej i Pietras, który mieszka w Pabianicach, a wakacje spędza u klubowego kolegi z SMS Łódź Macieja Grudzińskiego z Libiąża.
Nieustraszeni okazali się lepsi od trzynastu rywali i zwyciężyli w kategorii III. Siłę pokazali w fazie finałowej. W czasie eliminacji do końca musieli drżeć bowiem o wyjście z grupy.
Organizatorzy z SChLF zapraszają do udziału kolejne drużyny. Do ligi można się zgłosić bowiem w każdym momencie.

Druga kolejka zostanie rozegrana w przyszłym tygodniu:
Czwartek 13 lipca kat. II (rocznik 2001-2003) godz. 10
Piątek 14 lipca kat. I (rocznik 2004 i młodsi) godz. 9
Piątek 14 lipca kat. III (rocznik 1997-2000) godz. 11

Więcej informacji o WLF