Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Manhattan Cup tym razem dla Wisły

25.06.2017 15:01 | 0 komentarzy | 4 231 odsłony | Marek Oratowski

Oparta na zawodnikach z ziemi chrzanowskiej drużyna Antrans Wisła Kraków wygrała w niedzielę na orliku w Krystynowie prestiżowy turniej Manhattan Cup.

0
Manhattan Cup tym razem dla Wisły
Zwycięski zespół Antrans Wisła Kraków z dyrektorem TCK Adamem Potockim i jedną z organizatorek Małgorzatą Papiernik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę 16 zespołów rozegrało eliminacje. Najlepsze ekipy awansowały do niedzielnych zmagań. Niespodziewanie w tym gronie nie było ubiegłorocznych zwycięzców Solosu Jaworzno. W ćwierćfinale inny faworyt Magic Sport Libiąż uległ zaś Myślachowicom. W spotkaniu o trzecie miejsce Manhattan Trzebinia zremisował w normalnym czasie gry 1-1 właśnie z Błyskawicą Myślachowice, ulegając w karnych 2-3. Zespół z Myślachowic odebrał też puchar fair play. W finale Hiacynt Tychy, który w ostatniej chwili znalazł się wśród startujących (w jego gronie był nawet zawodnik GKS Tychy), uległ rywalom z Antrans Wisła Kraków 2-3.

W Antransie zagrali zawodnicy z ziemi chrzanowskiej: Jakub Wilk (najlepszy bramkarz turnieju). Patryk Kiczyński, Adam Szymczyk, Rajmund Raźniak, Tomasz Łukasik, Tomasz Kardynał, Mateusz Niewczas, Paweł Szczepanik, Patryk Mendela, Paweł Piskorz i Sebastian Szklarczyk.

- To nasz pierwszy wygrany turniej. W naszym składzie są zawodnicy reprezentujący m.in. barwy Trzebini, Rajska, Bukowna i Wolbromia. Gramy w barwach firmy Antrans, która od ubiegłego roku jest partnerem Wisły Kraków. Razem z chłopakami z Wisły występujemy w Biznes Lidze i mamy szansę na awans - powiedział kapitan Sebastian Szklarczyk.

Królem strzelców został Łukasz Jamróz (Magic Sport), a najlepszym zawodnikiem Konrad Pipia (Hiacynt Tychy). Impreza wpisała się w obchody 30-lecia Manhattanu Trzebinia. Co ciekawe, to na razie pierwszy tegoroczny turniej Manhattanu (a zespół zagrał ich siedem), w którym trzebinianie znaleźli się poza podium.