Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Piłkarze odchodzą z Trzebini

21.06.2017 18:57 | 95 komentarzy | 7 029 odsłon | Michał Koryczan

W szeregach trzecioligowego MKS Trzebinia-Siersza doszło do pierwszych roszad kadrowych. Drużynę opuszcza trzech zawodników.

95
Piłkarze odchodzą z Trzebini
Bramkarz Krzysztof Pająk opuszcza szeregi MKS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W nowym sezonie w „żółto-czarnych" barwach nie zobaczymy bramkarza Krzysztofa Pająka. W zakończonych niedawno rozgrywkach wychowanek MKS na trzecioligowych boiskach pojawił się tylko raz. Wszedł na boisko w drugiej połowie meczu z Garbarnią Kraków, nie dając się wówczas pokonać rywalom.

Z dalszych występów w MKS zrezygnował też inny z wychowanków, skrzydłowy Szymon Kurek. 19-latek zagrał w poprzednim sezonie w ośmiu spotkaniach, głównie wchodząc z ławki rezerwowych.

Klub postanowił się pożegnać ze środkowym pomocnikiem Gasparem Repą, sprowadzonym do Trzebini ze Szczakowianki Jaworzno w lutym 2016 r.

Jak informuje Jacek Augustynek, prezes trzebińskiego klubu, pod znakiem zapytania stoją dalsze występy w MKS Dawida Dudka i Tomasza Sanoka. Pierwszy jest wypożyczony z Bukowna, a drugi z Tarnovii.

Nie wiadomo jak przyszłość czeka Jakuba Ochmana (wypożyczony z Podhala Nowy Targ) i Mariusza Stokłosę (wypożyczony z Garbarni).

- Obaj zadeklarowali, że chcą zostać. Liczymy więc, że tak się stanie - mówi Jacek Augustynek.

Z wypożyczeń wracają z kolei pomocnik Tomasz Małodobry (ze Szczakowianki) oraz napastnicy Paweł Piskorz (z Rajska) i Rajmund Raźniak (Dulowa).
- Wszyscy dostaną od trenera szansę pokazania się. Podobnie jak grupa zawodników z drużyn juniorskich. To od nich zależy, czy ją wykorzystają - mówi prezes Augustynek.

Szkoleniowiec dostał też zielone światło na sprowadzenie dwóch doświadczonych piłkarzy.

Przygotowania do nowego sezonu zespół (już pod szyldem MKS Trzebinia) rozpocznie we wtorek, 11 lipca. Pierwszy sparing, z Limanovią Limanowa zaplanowany został na sobotę, 15 lipca.