Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Pasażerowie nie poznają odnowionej stacji

22.05.2017 18:56 | 13 komentarzy | 13 566 odsłon | Marek Oratowski

Przy dworcu PKP w Libiążu robotnicy kończą prace porządkowe. Podróżni mają już do dyspozycji m.in. ławki i podjazd dla niepełnosprawnych.

13
Pasażerowie nie poznają odnowionej stacji
Przedstawiciele gminy w poniedziałek obejrzeli efekty prac na stacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Firma Skanska wykonała wyższy peron z antypoślizgową nawierzchnią, zamontowała nowe ławki, wiaty, oświetlenie i tablice informacyjne. Przy tej okazji wymienionych zostało 9 km torów (pociągi jeżdżą teraz ciszej) oraz odnowiona kładka nad torami. Wykonanie nowego połączenia bocznicy z torami głównymi sprawiło, że pociągi towarowe jadące od strony Chrzanowa mogą wjeżdżać bezpośrednio na teren kopalni.

Zakres prac objął też przebudowę przejazdów kolejowo-drogowych przy ulicach Kamiennej i Orzeszkowej. PKP Polskie Linie Kolejowe SA przeznaczyły na modernizację stacji 33 mln zł.

W poniedziałek w towarzystwie burmistrza odwiedzili ją radni z komisji ds. komunalnych.

- W budynku dworca należącym już do gminy chcemy utworzyć dom dziennego pobytu dla seniorów. Na działce naprzeciwko niego w ramach rewitalizacji miasta powstanie parking na 40 miejsc dla korzystających z pociągów. Warunkiem jest jednak uzyskanie przez gminę dofinansowania - zapowiedział burmistrz Jacek Latko.