Piorunująca końcówka Gromca

22.04.2017 20:26 | 0 komentarzy | 3 718 odsłony | Marek Oratowski

W derbach w Gromcu Nadwiślanin odesłał rywala z Żarek z bagażem aż pięciu bramek. Wysoko przegrał Zalas, za to Libiąż wyjechał z Kalwarii z kompletem punktów.

0
Łukasz Pactwa (Gromiec) w pogoni za wyprowadzającym atak Żarek Patrykiem Kosowskim

Klasa okręgowa - Oświęcim

LKS Nadwiślanin Gromiec - LKS Żarki 5-0 (1-0)
1-0 Artur Szlęzak (17), 2-0 Dawid Adamczyk (60), 3-0 Artur Szlęzak (70), 4-0 Przemysław Nowicki (80), 5-0 Łukasz Jamróz (90, karny)

Gromiec: Księżarczyk - M. Pactwa (85. Augustyn), Stefański, Ł. Pactwa (70. Kaczmarczyk), Zejma, D. Nędza (75. Nowicki), Jamróz, Waligóra, Szlęzak, Adamczyk, Kaszuba (60. Ścierski)

Żarki: Wiśniewski - Cygan, R. Jesionowski, Szafran, Horawa, Przebinda, Gucik, P. Nędza, Osadziński, Glistak, Kosowski (70. Mrózek)

W pierwszej połowie grający bez kilku podstawowych graczy goście stworzyli kilka sytuacji (m.in. przestrzelił młodzieżowiec Patryk Kosowski). Za to gracze Gromca wykorzystali swoją okazję. Doświadczony Artur Szlęzak w sytuacji sam na sam trafił do siatki w długi róg. W drugiej odsłonie gospodarze byli znacznie bardzieje skuteczni. Podwyższył Dawid Adamczyk mocnym strzałem. Przy trzecim golu goście myśleli, że jest spalony, co wykorzystał Artur Szlęzak (wcześniej trafil z wolnego w poprzeczkę). Potem wprowadzony tyle co na plac gry Przemysław Nowicki zamknął szybką akcję. Wynik na 5-0 ustalił Łukasz Jamróz z karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym przez obrońcę przyjezdnych.
- Z drugiej połowy jestem zadowolony, bo pierwsza nie do końca nam wyszła. Jak tak dalej pójdzie, na koniec sezonu pobijemy nasz rekord liczby punktów zdobytych w "okręgówce" - cieszył się Maciej Kania, trener Nadwiślanina.

Kalwarianka Kalwaria - Górnik Libiąż 1-4
Victoria Zalas - LKS Jawiszowice 0-5
UKS KS Chełmek - Halniak Maków Podhalański 2-1