Piłkarze z Trzebini przełamali sparingową niemoc

04.02.2017 13:29 | 0 komentarzy | 4 528 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 23:39

Zawodnicy trzebińskiego MKS zremisowali w sobotnim meczu kontrolnym z BKS Stal Bielsko-Biała.

0
Zawodnik MKS Marek Mizia (z prawej) zanotował asystę przy bramce w zremisowanym meczu w Bielsku-Białej

Sparingi

BKS Stal Bielsko-Biała - MKS Trzebinia-Siersza 1-1 (0-1)

0-1 Dariusz Gawęcki (8), 1-1 Seweryn Caputa (51)

BKS: Kozik - Iskrzycki, Prokopów, Kareta, Radomski, Sobola, Bednarz, Bezak, Szczęsny, Karcz, Pląskowski oraz testowany, Poloczek, Czaicki, Caputa, Chrapek, Zdolski, Będziaszek

MKS: Wróbel (75. K. Pająk) - Domurat (65. Sanok), Sawczuk, Ochman, Jagła (65. Górka), Kowalik (75. Sz. Kurek), Martyniak (55. Repa), Gawęcki, Mizia (75. Dudek), Kalinowski (40. Majcherczyk), Stanek (55. J. Pająk)

Po trzech przegranych tegorocznych sparingach, trzebinianie wreszcie nie musieli schodzić z boiska w roli pokonanych. Po nieudanych bojach z Puszczą Niepołomice, Polonią Bytom i Jutrzenką Giebułtów, MKS zremisował z piątą drużyną trzeciej grupy trzeciej ligi.
Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla „żółto-czarnych". W 8. minucie Marek Mizia przedarł się lewym skrzydłem, wycofał piłkę na osiemnasty metr, a Dariusz Gawęcki ładnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Był to jedyny gol strzelony w pierwszej połowie.
Sześć minut po zmianie stron bielszczanie doprowadzili do wyrównania. Bartosz Iskrzycki dośrodkował na głowę wprowadzonego po przerwie Seweryna Caputy, a ten skierował futbolówkę do siatki.
Obie drużyny miały okazje, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale więcej bramek w meczu już nie padło.
- W pierwszej odsłonie to my byliśmy lepsi, a w drugiej rywale. Wynik jest więc zasłużony. Muszę pochwalić zawodników za konsekwencję. Ustrzegliśmy się własnych błędów. Zagraliśmy odpowiedzialnie. Cieszę się, że gracze żyli na boisku i cały czas podpowiadali sobie. Nie ukrywam, że w tygodniu piłkarze mieli trochę mniejsze obciążenia treningowe i to było widać - mówi Robert Moskal, szkoleniowiec MKS.
W najbliższą środę, 8 lutego, jego zespół zmierzy się w Zawierciu z miejscową Wartą, wiceliderem pierwszej grupy czwartej ligi śląskiej.

Górnik Piaski Czeladź - Zagórzanka Zagórze 6-1 (1-1)

1-0 Norbert Bębenek (35), 1-1 Mariusz Rejdych (45 - karny), 2-1 Norbert Bębenek (54), 3-1 Norbert Bębenek (67 - karny), 4-1 Norbert Bębenek (72), 5-1 Norbert Bębenek (79), 6-1 Bogdan Pikuta (88)

Zagórzanka: Madeja - Pieczka, Prażmowski, Glistak, Radosz, Rogowiec, Cichoń, Rejdych, Woźniak, Sabuda, Boś
oraz: Kominiak, Hodur