Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Komornik w końcu się uśmiechnął

16.07.2016 10:40 | 0 komentarzy | 3 049 odsłony | Adam Banach

Za uczestnikami Wakacyjnej Ligi Futsalu w Chrzanowie trzecia kolejka spotkań. W kategorii II niespodziewanie trzecie miejsce zajął Uśmiech Komornika. U najstarszych z wygranej mogło cieszyć się Megalo. Patronem medialnym rozgrywek jest „Przełom".

0
Komornik w końcu się uśmiechnął
Skuteczna interwencja bramkarza FC Króle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzecia kolejka Wakacyjnej Ligi Futsalu rozgrywana była w chłodzie i deszczu. Nie wpłynęło to jednak na frekwencję. O kolejne punkty w trzech kategoriach wiekowych rywalizowało bowiem37 zespołów.

Wyniki najwięcej radości sprawiły graczom z Żarek. W kategorii II pierwszy raz do fazy finałowej awansował Uśmiech Komornika. Mimo osłabionego składu zespół zdołał zremisować z Przepunchliną i Kulawymi Marcinkowo co dało szansę na trzecie miejsce. Wtedy odpalił Michał Kosowski, który był nie do zatrzymania dla rywali i wraz z kolegami pokonał Chłopców Bananowców 3-0 i mógł cieszyć się z niespodziewanego podium. W finale Przepunchlina uległa Lojtkom V2 0-2, ale utrzymała pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.

Do czołówki w kategorii III doskoczyło Megalo. Kolejny zespół z Żarek po dwóch słabych występach tym razem pokazał klasę i awansował do finału. Tam zremisował z Kudłatymi Robakami 37, ale okazał się lepszymi po długiej serii rzutów karnych.

- Dzisiaj jestem dumny z drużyny. Patrykowi Kosowskiemu nie szło w ataku, ale za to świetnie spisywał się w defensywie. Mnie udało się strzelić kolejne bramki i nie ukrywam liczę na tytuł króla strzelców, ale Konrad Bogacz czy Darek Wilczak mogą być groźni w tej klasyfikacji - ocenił kapitan Megalo Norbert Lelito.

Cztery drużyny rywalizujące w kategorii I toczyły wyrównaną walkę. Dwie wygrane wystarczyły Królom do pierwszego miejsca i umocnienia się na pozycji lidera. Powiększyli przewagę nad resztą stawkę, bowiem osłabieni kadrowo Zupa Strajers tym razem zajęli dopiero czwarte miejsce.

Czwarta kolejka już w przyszłym tygodniu. W czwartek 21 lipca zagra kategoria II (rocznik 2000-2002), a dzień później kategoria I (rocznik 2003 i młodsi) oraz kategoria III (rocznik 1996-1999). Do rywalizacji można dołączyć w każdym momencie.
Patronem medialnym imprezy jest „Przełom". Szczegółowe informacje są dostępne na stronie SChLF.