Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Tour de Pologne ponownie zagości w powiecie chrzanowskim

06.04.2016 13:48 | 0 komentarzy | 5 432 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 14:40

Najlepsi kolarze z całego świata, uczestniczący w jednej z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce przejadą w lipcu m.in. przez Trzebinię i Babice.

0
Tour de Pologne ponownie zagości w powiecie chrzanowskim
Kolarze pojawią się na drogach powiatu chrzanowskiego w czwartek, 14 lipca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorzy zaprezentowali dokładną mapę trasy tegorocznego 73. Tour de Pologne. Ta prestiżowa impreza sportowa rozpocznie się 12 lipca w Radzyminie, a zakończy 18 lipca w Krakowie.

Trzeciego dnia kolarze rozpoczną rywalizację w Zawierciu. Następnie przejadą m.in. przez Myślachowice, Trzebinię, Babice i dalej w kierunku Zatora, Wadowic i Nowego Sącza, gdzie przewidziano metę trzeciego etapu, liczącego 240 kilometrów.

- Na pewno będzie to spora gratka dla kibiców. Na własne oczy będą mogli zobaczyć czołowych kolarzy. To także promocja dla miasta. Wyścig ma swoją markę. Jest transmitowany na cały świat - mówi trzebiński radny Tomasz Kobierecki, pasjonat sportu.

Przypomnijmy, że Tour de Pologne gościł w powiecie chrzanowskim w ubiegłym roku. Kolarze przejechali wówczas przez Chrzanów, Płazę, Wygiełzów, Babic, Olszyny i Jankowice.

Trasa trzeciego etapu 73. Tour de Pologne