Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

PIŁKA NOŻNA. Alwernia ma nowego trenera

16.03.2016 15:07 | 0 komentarzy | 3 601 odsłony | Michał Koryczan

Paweł Olszowski został nowym szkoleniowcem występującego w chrzanowskiej A-klasie MKS Alwernia. Zastąpił Mariana Gintera.

0
PIŁKA NOŻNA. Alwernia ma nowego trenera
Paweł Olszowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Paweł Olszowski pracował ostatnio w Nadwiślaninie Gromiec (wadowicka klasa okręgowa). W pięciu meczach rundy jesiennej obecnego sezon zdobył z tym zespołem dziesięć punktów, notując trzy zwycięstwa, remis i porażkę.

Wcześniej trenował m.in. w Janinę (obecnie Górnik) Libiąż, Promyk Bolęcin, Skawę Wadowice i MKS Trzebinia-Siersza. W sezonie 2013/2014 z trzebinianami awansował do trzeciej ligi, a w Pucharze Polski na szczebel centralny tych rozgrywek.

Na wiosnę poprowadzi grający w chrzanowskiej A-klasie MKS Alwernia.

- Zadzwonił do mnie prezes klubu Paweł Łukasik, którego znam jeszcze z czasów Fabloku Chrzanów. Zdecydowałem się przyjąć propozycję. Liczę, że dzięki zdobytemu doświadczeniu przez te dwa tygodnie, jakie zostały do startu ligi, zdołam przygotować drużynę tak, by od początku zdobywała punkty - mówi Paweł Olszowski.

Na półmetku rozgrywek Alwernia, z jedenastoma punktami na koncie, zajmuje w tabeli dwunaste miejsce.

- Celem jest utrzymanie i wprowadzenie wiary do zespołu, że można szybko wyrwać się z A-klasy. Wszyscy jeszcze przecież pamiętamy występy Alwerni w trzeciej lidze - mówi Olszowski.

Jak zaznacza, kadra zespołu jest na tyle wąska, że przydałyby się wzmocnienia.

- Problem w tym, że kto miał gdzieś w zimie zakotwiczyć, to już to zrobił. Poszukamy jeszcze piłkarzy, którzy chwilowo zawiesili bytu na kołku - mówi Paweł Olszowski.

Na inaugurację rundy wiosennej jego zespół podejmie na swoim boisku Start Kamień.