Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zawodnicy pędzili z kijkami do mety

10.10.2015 18:56 | 2 komentarze | 3 474 odsłony | Marek Oratowski

Po raz pierwszy w Chrzanowie doszło do rywalizacji miłośników nordic walking. Na sześciokilometrowej trasie prowadzącej m.in. przez zalew Chechło, walczyło w sobotę prawie 60 osób - zarówno młodzież, jak i seniorzy. Najlepszy okazał się jeden z najstarszych uczestników imprezy, 75-letni Tadeusz Słowik z Chrzanowa.

2
Zawodnicy pędzili  z kijkami do mety
Na końcu całej stawki szły ze śpiewem na ustach panie z UTW w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stolica powiatu pozazdrościła Trzebini, gdzie niedawno w Puszczy Dulowskiej o laury walczyli entuzjaści nordic walking. Pomysłodawca imprezy, dyrektor PMOS Chrzanów Krzysztof Zubik powiedział nam, że od dawna chciał zrobić takie zawody.

- Ostatnie łagodne zimy nie pozwoliły nam na rozegranie zawodów w narciarstwie biegowym, więc zorganizowałem coś pokrewnego, czyli marsz z kijkami - tłumaczył.

Jedni z grona prawie 60 startujących w wieku od 13 do prawie 80 lat potraktowali imprezę bardziej sportowo, inni rekreacyjnie. W tej drugiej grupie znalazły się panie z UTW w Chrzanowie. Na metę przed salę gimnastyczną ZS nr 2 w Chrzanowie przyszły na końcu, ale ze śpiewem na ustach.

Z czasem 47 minut i 30 sekund wygrał 75-letni Tadeusz Słowik. Powiedział nam, że z kijkami chodził dotąd rzadko. Jednak kondycja po maratonach rowerowych, w jakich startuje, pozwoliła mu na wyprzedzenie znacznie młodszych rywali. W całej stawce znalazły się dwie panie z Dąbrowy Górniczej, a nawet przebywający w naszym regionie gość z Włoch.

- Nordic walking to prosty i tani sposób na poprawienie kondycji, bo przy takim marszu pracuje większość mięśni, można się też bardzo dobrze dotlenić - powiedziała nam trenerka tej dyscypliny Eżbieta Żuchowicz z Dąbrowy Górniczej, zwyciężczyni w swoje kategorii. Chwaliła ciekawą i urozmaiconą trasę.