Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Komórka przypomni o odbiorze śmieci

09.10.2015 15:22 | 0 komentarzy | 4 647 odsłony | Anna Jarguz

W sieci dostępna jest bezpłatna aplikacja na smartfony „Wywozik ZMGK". Każdy, kto pobierze ją na swój telefon, zyska szybki i łatwy dostęp do terminów wywozu śmieci w Chrzanowie, Libiążu i Trzebini czy zasad prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów.

0
Komórka przypomni o odbiorze śmieci
Pobieranie aplikacji zajmuje tylko chwilę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Wywozik ZMGK" wdrożył chrzanowski związek śmieciowy, chcąc ułatwić życie mieszkańcom gmin, które obsługuje.

- To podręczne źródło informacji. Niektórym zdarza się zapomnieć wystawić kubeł z odpadami w terminie. Aplikacja umożliwia ustawienie alarmu przypominającego - mówi Przemysław Deda, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie.

Dostarczy również informacji dotyczących między innymi: terminów odbioru odpadów komunalnych, zielonych, selektywnie zbieranych, elektrośmieci, wielkogabarytowych, adresów, dni i godzin otwarcia Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zasad prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi czy deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

- To narzędzie działa w dwie strony, bo poprzez aplikację można się kontaktować również z nami. Dostępna jest tam zakładka reklamacje i interwencje, za pośrednictwem której można nam zgłosić jakiś problem, na przykład fakt, iż odpady nie zostały odebrane w terminie - tłumaczy Przemysław Deda.

Aplikacja działa na systemach Android, iOS oraz WindowsPhone. Można ją pobrać w sklepach internetowych: iTunes, GooglePlay, Microsoft. Kosztowała związek około 7.000 zł. Miesięczna jej obsługa to dodatkowe 500 zł.