Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Setki nagród w rękach futsalowców

24.08.2015 16:45 | 0 komentarzy | 1 981 odsłona | Adam Banach

Zakończyła się ósma edycja Wakacyjnej Ligi Futsalu. W poniedziałkowym turnieju finałowym rozgrywek, którym patronował „Przełom", walczyło dwanaście najlepszych drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

0
Setki nagród w rękach futsalowców
Uczestnicy finału prezentują otrzymane nagrody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po pięciu turniejach eliminacyjnych wyłoniono po cztery drużyny w każdej kategorii wiekowej, walczące między sobą o najwyższe pozycje w turnieju finałowym. To właśnie poniedziałkowa rywalizacja, która była punktowana podwójnie, w wielu przypadkach zadecydowała o miejscu na podium.

W kategorii pierwszej wszystkie mecze wygrały Dzikie Trampki i dzięki temu z trzeciej pozycji awansowały na pierwszą. Tą musiały oddać Polne Krzaki. Dotychczasowy lider spisał się słabo, ale utrzymał miejsce na najniższym stopniu podium.

W stawce gimnazjalistów Ekipa z Kościuszki dogoniła Kosmitów i dzięki lepszemu miejscu w finale otrzymała złote medale. Brąz powędrował do Kuuurczaków, które wyprzedziły Lojtki.

- W naszym składzie zabrakło niestety dwóch czołowych graczy czyli Michała Burego i Beniamina Łuczaka. Nie mieliśmy także szczęścia w wielu sytuacjach i niestety musimy się zadowolić tylko drugim miejscem. Mnie na otwarcie łez pozostał tytuł najlepszego bramkarza - ocenił bramkarz Kosmitów Wiktor Kaniaburka.

Z tytułu najlepszego bramkarza, ale także obrony mistrzowskiego tytułu w kategorii trzeciej wraz z Monterami 4744 mógł cieszyć się Piotr Piwowarczyk. Za plecami liderów trwała zażarta walka o pozostałe miejsca na podium. Tam dzięki dobrej postawie w finale najwięcej radości miały Dzikie Lamenty, które wyprzedziły Złote Chłopaki i Tatarów.

Po trzygodzinnej rywalizacji zawodnicy oraz kibice mogli się posilić grochówką od Firmy Cateringowej Megalo, po czym odbyła się 40-minutowa ceremonia rozdania nagród. Poza sprzętem sportowym, medalami czy pucharami rozdano także liczne gadżety, w tym te przekazane przez „Przełom".

Nagrody specjalne otrzymali wyróżnieni gracze w konkursie Turbokozaka WLF 2015. Wygrał Mikołaj Zastawnik. Otrzymał koszulkę z autografami zawodników Wisły Kraków. Trykot meczowy Lechii Gdańsk od Adama Buksy wraz z autografem młodzieżowego reprezentanta Polski trafił w ręce Damiana Dziadzio.