Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Zespoły B-klasy bez podziału na grupy. Zagrają aż do połowy listopada

13.08.2015 17:25 | 2 komentarze | 2 438 odsłony | Marek Oratowski

W klasie B zagra w tym sezonie aż 15 zespołów. Na spotkaniu w chrzanowskim podokręgu działacze nie zgodzili się na podział na dwie grupy. Spośród par trzeciej rundy Pucharu Polski najciekawiej zapowiada się rywalizacja Górnika Libiąż z Nadwiślaninem Gromiec.

2
Zespoły B-klasy bez podziału na grupy. Zagrają aż do połowy listopada
W siedzibie podokręgu przed ustaleniem terminarza klasy B każda z drużyn wylosowała swój numer
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Przez dwa dni działacze dyskutowali o kształcie rozgrywek klasy B. Z powodu wycofania się Pogorzanki, Okleśnej i rezerw Wolanki stawka stopniała do 15 drużyn. Z braku funduszy niektórzy działacze obawiali się grania 14 meczów w rundzie. Na dodatek pojawiły się wątpliwości, czy funkcjonowanie tak licznej B-klasy będzie zgodne z regulaminem. Padła więc propozycja, by nowo zgłoszone zespoły i trzy najsłabsze ekipy z poprzedniego sezonu utworzyły 5-zespołową C-klasę. Zagrałyby w niej Zalas, Brodła, Siersza, Rozkochów i rezerwy Żarek. Okazało się jednak, że takie rozwiążanie stanowiłoby złamanie przepisów. Inna z opcji zakładała grę w dwóch grupach w systemie trzyrundowym.

- Mam świadomość, że wybór jednego tych wariantów nie zadowoli wszystkich - stwierdził przewodniczący komisji gier Zbigniew Jastrzębski, prezes LKS Lgota na czwartkowym spotkaniu w siedzibie podokręgu.

Ostatecznie aż 13 przedstawicieli klubów zagłosowało na grę w jednej grupie, liczącej 15 zespołów. To oznacza, że rozgrywki rozpoczną się 22 sierpnia i potrwają aż do 11 listopada. Cztery kolejki wypadną w środy.

W siedzibie podokręgu doszło także do losowania trzeciej rundy Pucharu Polski. W tej fazie rozgrywek do rywalizacji przystąpią już czwartoligowcy.

Pary III rundy Pucharu Polski w PPN Chrzanów (środa 19 sierpnia, godz. 18)

Zagórzanka Zagórze - MKS Trzebinia-Siersza

Nadwiślanin Gromiec - Górnik Libiąż

Victoria 1918 Jaworzno - Victoria Zalas

LKS Żarki - wolny los

Pary 1. kolejki klasy B (22-23 sierpnia)

Regulice - Siersza

Brodła - Płaza

Ostrężnica - Żarki II

Zalas - Olszyny

Bolęcin - Libiąż II

Młoszowa - Lgota

Mętków - Jaworzno