Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Znamy finalistów Wakacyjnej Ligi Futsalu

08.08.2015 09:52 | 0 komentarzy | 2 081 odsłony | Adam Banach

Za uczestnikami Wakacyjnej Ligi Futsalu, której patronuje „Przełom", ostatnia kolejka zmagań eliminacyjnych. Poznaliśmy cztery drużyny w każdej kategorii wiekowej, jakie zagrają 24 sierpnia w turnieju finałowym.

0
Znamy finalistów Wakacyjnej Ligi Futsalu
Adam Skórzewski (przy piłce) atakowany ostro przez Krystiana Kołacza z Monterów 4744. Pomimo faulu Dzbanusze utrzymały się przy piłce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piąta kolejka eliminacyjna przyniosła spore emocje i kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. W kategorii pierwszej na starcie stanęło sześć drużyn. W ponad trzydziestostopniowym upale najtrudniejsze zadanie miały Dzikie Trampki, które zagrały w zaledwie czteroosobowym składzie. Wystarczyło to im do zajęcia trzeciego miejsca, które zajmują także w klasyfikacji generalnej. Podobnie jest w przypadku Drugiego Bez Nazwy oraz Polnych Krzaków, które w piątek wygrały wszystkie mecze i przed finałem są samodzielnym liderem.

W stawce gimnazjalistów pewni udziału w finale przed ostatnią kolejką byli tylko liderujący Kosmici. Ich forma w piątej kolejce nie była zbyt wysoka. Czwarte miejsce wystarczyło jednak do utrzymania pozycji lidera ze sporą przewagę. O szczęściu nie może mówić La Bamba Regulice. Zespół uplasował się na podium, ale w klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce, mając tyle samo punktów co czwarte Kuuurczaki.

- O wyższym miejscu Kuuurczaków zdecydowała większa ilość wyższych miejsc w turniejach eliminacyjnych. Kuuurczaki wygrały dwa razy, a La Bamba tylko raz - tłumaczy prezes Stowarzyszenia Chrzanowska Liga Futsalu Jakub Zieliński.

Największym zwycięzcą piątej kolejki mogą czuć się Lojtki i Ekipa z Kościuszki. Ci pierwsi dzięki wygranej awansowali z piątej na trzecią pozycję. Ekipa natomiast do rywalizacji przystąpiła w czwórkę, ale obrała skuteczną taktykę i przegrała dopiero w finale z Lojtkami 1-3.

Sensacyjnym zwycięzcą rywalizacji w kategorii trzeciej zostały Tatary. Zespół złożony z zawodników z Żarek i Trzebini w finale pokonał grający o honor MKS Trzebinia-Siersza. Jak się okazało dziesięć punktów dało Tatarom awans z siódmej na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej i awans do finału.

Trzecie miejsce po wygranej 2-0 nad Dzbanuszami w piątej kolejce zajęli Monterzy 4744. Dzięki temu zespół na 13 punktów przewagi nad Złotymi Chłopakami, które nie wyszły z grupy i już może cieszyć się z obrony tytułu w najstarszej kategorii wiekowej.

 

Finaliści

Kategoria I: 1. Polne Krzaki - 38 pkt., 2. Bez Nazwy - 36 pkt, 3. Dzikie Trampki - 33 pkt, 4. Dream Team 25 pkt.

Kategoria II: 1. Kosmici - 39 pkt, 2. Lojtki - 33 pkt, 3. Ekipa z Kościuszki - 33 pkt, 4. Kuuurczaki - 31 pkt.

Kategoria III: 1. Monterzy 4744 - 43 pkt, 2. Złote Chłopaki - 30 pkt, 3. Tatary - 27 pkt, 4. Dzikie Lamenty - 26 pkt.