Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Olimpijczycy rozdawali autografy i zachęcali do treningów

23.06.2015 15:32 | 0 komentarzy | 3 674 odsłony | Michał Koryczan

Znani z występów w igrzyskach olimpijskich sprinter Marcin Nowak i chodziarz Rafał Sikora odwiedzili we wtorek dwie podstawówki w trzebińskiej gminie.

0
Olimpijczycy rozdawali autografy i zachęcali do treningów
Chodziarz Rafał Sikora rozdaje autografy uczniom z podstawówki w Dulowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie ze znanymi sportowcami zorganizowane zostało w ramach promocji ogólnopolskiego programu "Lekkoatletyka dla każdego". Dzięki niemu uczniowie z podstawówek w trzebińskiej gminie będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach lekkoatletycznych.

- W szkolnictwie, w podstawie programowej tak naprawdę nie ma w tym momencie lekkoatletyki i gimnastyki. Chcemy to zmienić, wchodząc trochę z boku. Nie żeby kreować nowych mistrzów, choć bardzo byśmy chcieli, ale przede wszystkim żeby podnieść poziom sprawności tych dzieci - mówi Marcin Nowak, olimpijczyk z Sydney w 2000 r., trzykrotny medalista Mistrzostw Europy.

Podczas wtorkowego spotkania uczniowie SP w Dulowej i SP nr 8 w Trzebini mogli dowiedzieć się jak panowie zaczynali swoją sportową przygodę, jak wygląda prawidłowy krok w chodzi sportowym oraz mogli poćwiczyć na sprzęcie lekkoatletycznym dostosowanym dla młodych adeptów.

- Zaczynałem tak jak dzieciaki dzisiaj, siedząc na materacu. Przyjechali do naszej szkoły sportowcy i trener chodu sportowego. Kazał nam chodzić w kółko sali. Ja początkowo nie chciałem, bo powiedziałem, że będę grał w piłkę. Trener wyłonił mnie jednak z tłumu i pojechałem na pierwsze zawody. Tak się zaczęło - opowiada Rafał Sikora, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r.

Godzinne zajęcia organizowane będą od września trzy razy w tygodniu (po lekcjach) na obiektach przy Zespole Szkół w Trzebini na os. ZWM, Szkole Podstawowej w Dulowej oraz Gimnazjum nr 2 w Trzebini.
Każdy kto chce wziąć w nich udział, wciąż może się na nie zapisać bezpośrednio u Ewy Sierki (numer tel.: 794 656 681), która poprowadzi treningi lub w sekretariatach szkół, których organem prowadzącym jest gmina Trzebinia.