SPORTOWA NIEDZIELA. Jeleń i Kowal rzucali seriami, ale skończyło się remisowo

15.03.2015 16:26 | 0 komentarzy | 2 767 odsłony | Marek Oratowski

Szczypiorniści PMOS Chrzanów byli bliscy wygranej z akademikami z Krakowa, ale w końcówce nie utrzymali przewagi i mogli sobie dopisać tylko punkt.

0
Przy piłce Damian Jeleń (PMOS)

PIŁKA RĘCZNA

III liga

PMOS Chrzanów - AZS AGH Kraków 24-24 (12-14)

PMOS: Kuś, Górkowski - Krasucki, Kowal 8, Węgrzyn 3, Jędrzejczyk 2, Olszewik, K. Sokołowski 1, H. Sokołowski, Jeleń 6, Wycisk 4

Niedzielne spotkanie w libiąskiej hali było bardzo emocjonujące. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando akademików z Krakowa. Wychodziły im rzuty z dystansu, akcje skrzydłami oraz szybkie kontry. Prowadzili już czterema bramkami, ale w końcówce gracze PMOS-u nieco zniwelowali straty. Po zmianie stron dość długo gonili rywali.

Gdy w 54. minucie po szybkiej kontrze do krakowskiej siatki trafił Kacper Węgrzyn, chrzanowianie wyszli na prowadzenie 22-21. Na trzy minuty przed końcem po rzucie Tomasza Kowala było już 24-22. W ostatnich fragmentach spotkania gospodarzom zabrakło jednak zimnej krwi . Kilka razy przestrzelilil, raz zgubili piłkę, dość często też faulowali. W efekcie gośćce dwa razy zaatakowali i doprowadzili do remisu. W ostatnich sekundach oddali jeszcze rzut ze skrzydła, ale ostatecznie skończyło się podziałem punktów.

- Z przebiegu spotkania remis jest w mojej ocenie sprawiedliwy. Jeesteśmy w środku tabeli, ale mamy jeszcze do rozegrania dwa zaległe spotkania pierwszej rundy - powiedział nam Paweł Rokita, trener PMOS-u.